Komşular Arasında Park Yeri Kavgası Savaşa Dönüştü: 11 Yaralı Var!

Diyarbakır Bağlar ilçesinde otopark tartışması meydan savaşına döndü. Dükkanın önüne araba park edilmesi nedeni ile başlayan kavga mahallede panik yarattı, 11 kişi yaralandı!

Emlak Magazin 20.10.2021 - 12:29 20.10.2021 - 12:29 Gülcan Özer

Pandemi döneminde araç satışlarının patlaması ile otopark sorunu çilesi de büyüdü. Özellikle de büyükşehirlerde araç park yeri yetersiz kalırken binalarda da komşular arasında park yeri kavgası arttı. Bunlardan biri de Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yaşandı.

Dün akşam saatlerinde apartmanın altında fırın dükkanı bulunan işletme sahibi ile aracını dükkanın önüne park eden komşusu arasında tartışma yaşandı. İşyerinin önüne araç park edilmesi nedeni ile yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. 

ARAÇ PARK ETME TARTIŞMASI BIÇAKLI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ: 11 YARALI VAR! 

İşyerinin önüne araç park edilmesine tepki gösteren kişi ile araba sahibi arasında başlayan araç park etme tartışması birden alevlenerek kavgaya dönüştü. Kavgaya tarafların yakınlarının da dahil olması ile beraber mahalle bir anda karışırken büyük panik yaşandı. 

Kavgada taraflar ellerine geçirdikleri taş, sopa ve bıçaklarla birbirine saldırırken komşuların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi. Mahalleye gelen polisler uzun uğraşlar sonucunda kavgayı ancak havaya ateş açarak ayırmayı başarırken olay yerinde bulunan ve kavgaya karıştıkları belirlenen kişiler polis tarafından gözaltına alındı. 

Kavganın ayrılmasının ardından sağlık görevlileri yaralılara olay yerinde ilk müdahalesini yaparken bıçak ve sopa darbeleri ile yaralanan 11 kişi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Polis ekipleri hastanede de geniş önlem alırken mahallade de tekrar kavga çıkmaması adına önlem alındı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@