Konak Belediyesi'nden Kentsel Dönüşüm Açıklaması: Zaman Kaybı Yaratıyor!

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur kentsel dönüşüm projelerine yönelik konuştu. Batur, imar planı durdurulan projelerin dönüşümde zaman kaybı yarattığını söyledi.

Emlak Haberleri 29.01.2022 - 10:37 29.01.2022 - 10:37 Büşra Uluşen

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Kent Kültürü ve Gelişimi Platformu (İZGEP) üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda belediyenin çalışmalarını değerlendirdi. Konak'taki projelerin yüzde 70'i gerçekleştirildiğini belirten Batur, kentsel dönüşüm projelerine ilişkin de konuştu.

'' ZAMAN KAYBI YARATIYOR ''

Kentsel dönüşüm projeleri hakkında konuşan Batur, Gültepe imar planına ilişkin alınan durdurma kararının bölge için zaman kaybı yarattığını, Gültepe ya da Beştepeler de kentsel dönüşümün başlamalarını istediklerini dile getirdi. Batur, '' En azından bu dönem iki bölgeden birinde dönüşüme başlamak istiyoruz. Başlamak, işin yarısıdır'' dedi. 

konak belediye başkanı

SOSYAL HAYATA ZENGİNLİK KAZANDIRACAK

Kentsel dönüşümün yapıldığı bölgelerde sosyal hayata olumlu etkiler yaratan yatırımların öncelikli planları olduğunu aktaran Batur, projeler ile sosyal tesis ve merkezlerin sayısını artırdıklarına dikkat çekti.  Konak ilçesinde kentsel dönüşümün ilk öncelikleri olduğunu ve dönüşümün yapıldığı mahallelerde kent merkezinde ne varsa aynısından yaptıklarını söyleyen Batur, Gültepe ve Toros bölgesinde bir sosyal tesis alanını tamamladıklarını belirtti. 

izmir kentsel dönüşüm-2

Sosyal tesisin içerisinde nikah salonu, semt merkezleri, okul öncesi eğitim ve spor faaliyetlerinin yapılabileceği kompleksi tamamladıklarını aktaran Batur,  şunları kaydetti:

'' 1. Kadriye Mahallesinde de Beştepeler bölgesinin ihtiyacını karşılayacak sosyal tesisimizin kaba inşaatı tamamlandı. Aynı Toros'taki gibi semt merkeziyle, pazaryeriyle, nikah salonuyla, amfi tiyatrosuyla bölgenin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak bir tesis olacak '' dedi. 

Batur, Gültepe'deki imar planlarıyla ilgili durdurma kararının bir an önce kaldırılarak çalışmalara başlanması gerektiğini dile getirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@