Konkordato İlan Eden Şirketler Arasına 57 Yıllık Metsan İnşaat'ta Katıldı!

Ne yazık ki ekonomik daralma en fazla konut sektörünü etkiledi. Yükselen kredi faiz oranları nedeni ile satışlarda yaşanan düşüş ve bankaların kredi musluklarını kapatması inşaat sektörünü vurdu.

EMLAK HABERLERİ 07.12.2018 - 11:37 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Ne yazık ki ekonomik daralma en fazla konut sektörünü etkiledi. Yükselen kredi faiz oranları nedeni ile satışlarda yaşanan düşüş ve bankaların kredi musluklarını kapatması inşaat sektörünü vurdu.

9. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'ün akrabasına ait olan ve 1961 yılından bu yana inşaat sektöründen hizmet veren Metsan İnşaat ne yazık ki konkordato ilan etti. Kamu ve özel sektörde pek çok başarılı projeye imza atan Metsan İnşaat aynı zamanda Türkiye'nin ilk 1000 konutluk toplu konut projesini tek seferde tamamlayan inşaat markası olarak sektörün tarihine geçmişti. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi Konkordato Komiseri AtadıMetsan İnşaat tarafından yapılan başvurunun ardından İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi şirket için 3 aylık geçici mühlet tanıdı. Verilen kararın ardından mahkeme Metsan İnşaat için konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş'ın atanmasına karar verildi. İstanbul Kartal konut projeleri arasında yer alan Metsan Nexus konut projesi de dahil olmak üzere çok sayıda konut projesine imza atan şirket aynı zamanda konut, AVM, otel ve ofis inşaatlarını da yürütüyordu. Metsan İnşaat faaliyet alanları arasında inşaatın yanı sıra mimari tasarım, restorasyon, gıda, iç mimari tasarım ve uygulama gibi farklı alanlarda yer alıyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@