Konkordato Sürecinden Çıkamayan Ayhanlar Yapı İnşaat İflas Etti

İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk sektörü olumsuz etkilemeye devam ederken iflas eden inşaat şirketi sayısı da artıyor. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 03.06.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk sektörü olumsuz etkilemeye devam ederken iflas eden inşaat şirketi sayısı da artıyor. Detaylar haberimizde!

Ayhanlar Holding bünyesinde yer alan Ayhanlar İnşaat mali krize girerek konkordato ilan etmişti. Ne yazık ki 30 Kasım tarihinde Konkordato ilan eden şirket bu süreçten çıkamadı ve iflas etti. Ayhanlar İnşaat İflas Mı Etti?En Kocaeli haber sitesi tarafından yapılan habere göre Kocaeli'nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Ayhanlar İnşaat konkordato sürecinden çıkmayı başaramayarak iflas etti. Ayhanlar Yapı İnşaat ve Beton Sanayi A.Ş. özellikle de son dönemde döviz kurlarında yaşanan oynaklık ve artan inşaat maliyetleri nedeni ile büyük bir krize girmişti. Gebze İcra Dairesi üzücü bir açıklamaya imza attı ve Kocaeli'nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Ayhanlar İnşaat 'ın iflas ettiğini duyurdu. Ayhanlar İnşaat Firması Tanıtımı Ayhanlar Yapı İnşaat Beton San. ve Tic. A.Ş., 2002 yılında sanayi yapıları, toplu konutlar, çelik yapılar, kömür tesisleri, yol sanat yapıları, saha düzenleme ve endüstriyel zemin uygulamaları alanlarında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Yapı İnşaat Grubunun mevcut şirketleri olan Ayhanlar Yol Asfaltlama ve Ayhanlar Hazır Beton şirketlerimizin altyapısının değerlendirilmesi hususunda önemli projeleri tamamlayarak Ayhanlar Holding içerisinde yükselen grafiğini önümüzdeki yıllarda daha da ilerleyerek sürdürecektir. Ayhanlar Yapı İnşaat Beton San. ve Tic. A.Ş.'de iş yoğunluğuna göre değişmekle beraber çekirdek kadroda toplam 38 personel çalışmaktadır.Ayhanlar İnşaat İflas AçıklamasıAYHANLAR YAPI İNŞAAT BETON SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’ nin Gebze Asliye Ticaret Mahkemesinin 28/03/2019 tarihli ve 2018/1006 Esas sayılı kararları ile iflasına, iflasın aynı tarih ve saat: 16.33′ de açılmasına karar verilmiştir. İ.İ.K. nun 166. maddesi gereğince ilanen tebliğ olunur. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@