Konut alacaklar dikkat! Bu haberi okumadan ev almayın!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Dr. Tamer Saka konut alırken ve yaparken dikkat edilmesi gereken ilk kuralı açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 16.08.2019 - 16:43 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Dr. Tamer Saka konut alırken ve yaparken dikkat edilmesi gereken ilk kuralı açıkladı.

Türkiye’de konut kredilerinde faiz indiriminin ardından vatandaşlar konut almak için sıraya girdi. Konut almak isteyen vatandaşlar kendi ihtiyaçlarına göre konutları seçerken bazı önemli kuralları göz ardı ediyor.KONUT ALIRKEN VE YAPARKEN İL KURAL: KALİTE VE GÜVENLİK!Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Dr. Tamer Saka, konut alacak olan vatandaşlara ve konut yaparken dikkat edilmesi gereken ilk kuralın kalite ve güvenlik olduğunu bildirdi.Konut alırken ve yaparken göz ardı edilen kalite ve güvenlik kuralı konutların başına gelecek doğal afetlerden dolayı vatandaşları zor duruma sokacağını belirten Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Dr. Tamer Saka,  "Deprem kuşağında yer alan Türkiye’de hem inşaatı yapanlar hem de alanlar için ‘kalite ve güvenlik’ unsuru öncelikli olmalı.” dedi.KALİTE HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN!Ayrıca ülkemizin deprem bölgesinde yer aldığı bilinciyle yapılarımızı inşa ederken maliyeti ne olursa olsun güvenli tasarım ve yapım teknikleri uygulanmalı ve beton kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini savunan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Dr. Tamer Saka, “Müteahhitlerimize standartlarına uygun yapı malzemeleri kullanmalarını; tüketicilerin de alırken yapı malzemeleri kalitesi hakkında mutlaka bilgi edinmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@