Konut alacaklar elinizi çabuk tutun! Konut satışları hareketlenecek!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, konut kredi faiz indiriminin ardından konut satışlarının hareketleneceğini söyledi.

EMLAK HABERLERİ 01.08.2019 - 17:41 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, konut kredi faiz indiriminin ardından konut satışlarının hareketleneceğini söyledi.

Yüksek konut faizlerinden dolayı vatandaşlar uzun bir süredir konut alımı gerçekleştiremiyordu. Konut faizlerinde bugün yapılan indirimin ardından vatandaşlar konut alımlarına yönelecek. Son zamanlarda durgun olan gayrimenkul sektörü de böylelikle hareketlenecek.YÜZDE 2 FAİZLE ALMALARININ BİR MANTIĞI YOKTUSon 1 buçuk yıldır ertelenen bir talep olduğunu aktaran KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Biz konut satışlarından büyük bir hareketlilik bekliyoruz. Çünkü son 1 buçuk yıldır ertelenen bir talep vardı. Talep ortadan kalkmadı ama vatandaşlarımız alımlarını ertelediler. Zaten yüzde 2 faizle almalarının da bir mantığı yoktu. Şu anda büyük bir fırsat doğdu.” İfadelerini kullandı.KONUT SEKTÖRÜMÜZ BU İNDİRİMLE BÜYÜK BİR FIRSAT VE İVME BEKLİYORKONUTDER’in faiz indirimini 0.80’e kadar çekilebileceğini aktaran Elmas, “180 ay da bence çok önemli. Burayı da vurgulamamız lazım. Sadece 0.99 değil, 180 ayda 500 bin lira ve altında yani; 300 bin lira, 250 bin lira, 350 bin lira gibi kredi kullanabilecek olan vatandaşlarımız için çok büyük bir fırsat. Orada da neredeyse kira öder gibi bir taksite düşürüyor konut bedellerini. Şunu da belirtmek istiyorum; bankalarımızın yaptığı açıklamalar içerisinde, bu rakamların anlaşmalı konut firmalarının anlaşması dahilinde daha da aşağı düşürülebileceği belirtiliyor. Yani bizler, KONUTDER üyeleri olarak, bankalarımızla anlaşarak rakamları daha aşağı çekebiliriz. 0.80’e kadar çekilebilir, sektörümüz bunu yapabilir. O zaman 180 ay çok daha cazip bir ürün haline gelecektir. Ayrıca bunu önümüzdeki dönemde kampanyalaştırabiliriz sektör olarak. Konut sektörümüz bu indirimle büyük bir fırsat ve ivme bekliyor.” Dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@