Konut Almak Mı, Altına Ya Da Dövize Mi Yatırım Yapmak Daha Mantıklı? Doğru Yatırım Gayrimenkul!

Ev almak isteyenler konut mevsimi olarak isimlendirilen bahar dönemi başladı. Peki, konut fiyatları düşecek mi, yükselecek mi, konut yatırımı için uygun dönem mi?

Konut Almak Mı, Altına Ya Da Dövize Mi Yatırım Yapmak Daha Mantıklı? Doğru Yatırım Gayrimenkul!

Ev almak isteyenler konut mevsimi olarak isimlendirilen bahar dönemi başladı. Peki, konut fiyatları düşecek mi, yükselecek mi, konut yatırımı için uygun dönem mi?

Düşen konut satışları ev almak isteyen kişiler için uygun fırsat dönemi oluştururken yükselen kredi faiz oranları ise kredi çekerek ev almak isteyen kişileri zor durumda bırakıyor.Ev sahibi olmak isteyen kişiler kadar elinde nakit parası olan kişiler de doğru yatırım hangisi sorusunun yanıtını arıyor. Peki, en iyi yatırım aracı hangisi, konut almak mantıklı mı?Konut Yatırımı Mantıklı Mı?Bilindiği üzere konut satışları özellikle de son 1 senedir hızla düşmeye devam ediyor. Konuta olan talebin azalması konut stokunu arttırırken müteahhitler ellerinde kalan konutları satmak için büyük indirimler düzenliyor.Emlak Konut gibi büyük inşaat markaları kendi bünyelerindeki projeler için konut kredisiz senetle taksitli konut satışı yaparken 0.98 vade farkı ile 120 ay vadeli konut satışı yapan firmalar peşin alımlara ise büyük indirimler uyguluyorlar.Peşin Alımlarda Büyük İndirimler Var!Peşin para ile ev almak isteyen kişiler için büyük indirimler yapılırken özellikle de lüks konut projelerinde yüzde 40'lara varan indirimler dikkat çekiyor.Bankalardan kredi çekmekte zorlanan ya da yüksek faiz oranları nedeni ile bankalara borçlanmak istemeyen ancak nakit para ihtiyacı duyan inşaat firmaları ile müteahhitler 500 bin liralık daireleri 350 bin liraya kadar düşerek satabiliyorlar.Bu nedenle elinde nakit parası olan kişiler için bu dönem kesinlikle en karlı yatırım yöntemi kesinlikle gayrimenkul yatırımı olarak öne çıkıyor. Konut yatırımı yapmak konusunda gerçekten yatırım potansiyeli yüksek olan doğru projeyi belirleyen ve peşin alım indirimi için sıkı bir pazarlık yaparak uygun fiyatlı konut alan kişiler şimdi yaptıkları konut yatırımından büyük kazanç elde edecekler!Türkiye'de Konut Sektörü Her Zaman Gelişir!Türkiye'nin genç nüfusa sahip olması,özellikle de son yıllarda kendi ülkelerinde ki iç karışıklıklardan kaçan kişiler nedeni ile sürekli göç alan bir yapıya sahip olması, ev alan yabancıya vatandaşlık verilmesi gibi nedenlerle yabancıların dikkatini her geçen gün daha fazla çekmesi, merkezlerdeki nüfusun dışarıya doğru yayılmayı sürdürmesi ve kentsel dönüşüm projeleri konut sektörünün geleceğini daha umutlu kılıyor.Konuta talep şu anda ekonomik kaygılar ve yükselen kredi faiz oranları ile gerileme yaşarken bu sorunların çözülmesi ve konuta talebin yeniden artması ile konut fiyatları büyük bir atakla hızla yükselecek. Çünkü konut maliyetleri sürekli olarak yükselmeye devam ediyor. Artan TÜİK bina maliyetleri konut fiyatlarına zam yapılmasını zorunlu hale getirirken müteahhitler şu anda konutları satamadıkları için fiyatlara zam yapamıyor.Konuta Yatırım Yapan Her Zaman KazanırŞu anda yükselen dolar kuru ve altın fiyatları yatırımcıları cezbederken konut uzmanları ise uzun vadede her zaman konuta yatırım yapan kişilerin kazanacağını belirtiyor.Yani şu anda konut satışları durma noktasına gelse de ve inşaat sektöründe çarklar dönmekte zorlansa da uzun vadede hala en karlı ve en doğru yatırım aracı olarak konut öne çıkıyor.Emlak365.com