Konut Finansmanında Maliyetler Artıyor! Emlak Katılım Oranları Yükseltti

Faiz ödemeden katılım bankaları üzerinden finansman kullanarak ev almak isteyenler için maliyet oranları artıyor. Emlak Katılım Bankası konut finansmanı paketini yeniledi.

Konut Finansmanında Maliyetler Artıyor! Emlak Katılım Oranları Yükseltti

Emlak Katılım Bankası, Türkiye'nin farklı noktalarında açtığı yeni şubeler ile dikkat çekiyor. Banka hizmet ağını genişletirken müşterilerine farklı alanlarda finansman ürünleri sunmaya da devam ediyor. Bankanın yeni dönem finansmanları arasında en fazla araştırılanı konut finansmanı olurken Emlak Katılım ev alacaklar için kar payı oranlarında güncelleme yaptı.

EMLAK KATILIM'DAN KONUT FİNANSMANI KAR PAYI ARTIRIMI

Aralık ayına girmeden önce yapmış olduğumuz konut finansmanı haberimizde Emlak Katılım Bankası'nın aylık yzüde 1.34 kar payı oranlarıyla konut finansmanı sağladığını ve müşterilerin 10 yıl 120 aya kadar vade ile konut finansmanını ödeyebildiğini aktarmıştı. Emlak Katılım Bankası konut finansmanı ödeme seçeneklerinde değişime gitmedi ancak kar payı oranları değişti.

Emlak Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacak olan müşteriler aralık ayı içerisinde yüzde 1.39 kar payı oranıyla finansman kullanabilecekler. Konut finansmanı için müşteriler en fazla 120 ay vade seçeneğinden yararlanacaklar. Geri ödemeler aylık eşit taksitle olacak. Ancak müşteriler kazançlarına göre farklı ödeme seçenekleri ile finansmanlarını ödeyebilirler. Seçenekler banka şubelerinden öğrenilebilir.

300.000 TL'YE KADAR OLAN EVLER İÇİN

Emlak Katılım Bankası değeri 300.000 TL'ye kadar olan evler için yüzde 80 limitle konut finansmanı sağlar. Bankadan 300.000 TL değerinde bir ev alacak olan müşteri 60.000 TL peşinat ödemesi yapacak. Geri kalan 240.000 TL için ise konut finansmanı kullanabilecek. Konut finansmanı kullanımında daha yüksek limitli evler için banka ile görüşülecek.

100.000 TL İÇİN ÖDEME OLANI

emlak katılım konut finansmanı 1

100.000 TL konut finansmanı kullanılması ve 120 ay vadeli ödeme planı oluşturulması durumunda Emlak Katılım Bankası'na yapılacak ödemeler tablodaki gibi olacak. 100.000 TL konut finansmanı 1675 TL taksitle 10 yılda tamamlanacak. Ayrıca 100.000 TL konut kredisi için 1675 TL masraf ödemesi yapılacak. 100.000 TL finansman için 500 TL tahsis ücreti alınacak. Bunun dışında 325 TL ipotek tesis bedeli ile 850 TL ekspertiz ücreti alınacak.

KONUT FİNANSMANI İÇİN BAŞVURULAR NEREDEN NASIL YAPILACAK?

Konut finansmanı başvurularını Emlak Katılım Bankası banka şubelerinden kabul edecek. Kendi şehrinizde banka şubesi olup olmadığını yada varsa adresini bankanın internet sayfasından öğrenebilirsiniz.

SONRAKİ HABER