Konut Fiyatları Yükseldi, Ev Alamayan Vatandaş Arsaya Yöneldi!

Konut fiyatlarında yaşanan artış tüm hızı ile devam ederken yükselen ev fiyatları nedeni ile ev alamayan vatandaşlar yatırımda rotayı arsa ve tarlaya çevirdi.

Konut Fiyatları Yükseldi, Ev Alamayan Vatandaş Arsaya Yöneldi!

Pandemi döneminde konut fiyatlarında rekor artışlar yaşanmış. Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen fiyatlar nedeni ile mağdur olurken ortalama konut fiyatının İstanbul'da bazı ilçelerde 1 milyon lira sınırını aşması ile dar ve orta gelirli vatandaşlar sıkıntıya düşmüşlerdi.

Fiyatların cep yakmaya başlaması ile konut alamayan vatandaşın yeni gayrimenkul yatırımı tercihi ise arsa ve tarla yatırımı olarak öne çıktı. Pandemi döneminde artan talep nedeni ile arsa fiyatlarında da rekor artışlar yaşansa da yine de konuta göre daha makul fiyatlara satılması vatandaşa hitap etti.

KONUT FİYATLARINDA ARTIŞ YÜZDE 50'Yİ AŞTI!

Konut fiyatlarında yaşanan artış tüm hızı ile devam ederken yaşanan talep değişimini değerlendiren Gayrimenkul Danışmanı Gülcan Altınay ülke genelinde konut fiyatlarının yüzde 50 oranında arttığını söyleyerek "Bu oran İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin gözde ilçelerinde yüzde 100'e kadar çıktı. İnşaat maliyetlerinin yükselmesi bunun en büyük sonucu. O nedenle de birçok insan birikimleriyle konut alamaz duruma geldi" dedi.

ARSA YATIRIMI İÇİN EN UYGUN YERLER 2022!

Arsa yatırımı yapmak için en uygun yerleri arayan kişilere önerilerde bulunan Altınay İstanbul Esenyurt, Tekirdağ Çerkezköy ve Çorlu civarlarının şu anda çok rağbet gördüğünü belirtirken Silivri ve Çatalca'ya yakın mahallerin dikkat çektiğini söyledi. İnsanların şehre yakın ama doğaya yakın yerlere ilgi gösterdiği, hafta sonunu şehirden kaçarak ama çokta uzaklaşmadan geçirmek istedikleri belirtiliyor.

SONRAKİ HABER