Konut Fiyatlarında Yaşanan Artış #konuttabüyükmanipülasyon Etiketiyle Twitter Gündeminde

Konut fiyatlarında yaşanan fiyat artışları Twitter'da gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı ile ekonomist konut fiyatlarının çok yükseldiği ile ilgili paylaşımda bulundular.

Konut Fiyatlarında Yaşanan Artış #konuttabüyükmanipülasyon Etiketiyle Twitter Gündeminde

Konut fiyatlarının özellikler dolar kuru ile birlikte çok artması ve bu artışın yeni yılda da devam ediyor olması sosyal medyada gündem oldu. Konut fiyatlarında büyük bir manipülasyon olduğunu ifade eden kullanıcılar fiyatlarda indirim taleplerini dile getirdiler. Piyasalarda dolar kuruna dair yapmış olduğu yorumlar ile dikkat çeken ekonomist Selçuk Geçer'de yaşanan fiyat artışlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

KONUT FİYATLARINDA YAŞANAN ARTIŞ TWİTTER GÜNDEMİNDE

Selçuk Geçer Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlarında hem son aylarda üst üste gelen zamlar için tepki gösterirken hemde maliyet artışları üzerinden hesaplamalarda bulundu.

Dolar kuru üzerinden bir hesaplamada bulunan Selçuk Geçer, dolar kurunun piyasalarda 13.50 TL olduğunu ancak konutta kurun 22.50 TL olarak hesaplandığını söyledi. Daha önce 200 bin Dolar fiyatı olan evlerin 2 milyon TL olarak satıldığını ifade eden Geçer bu evlerin şimdi 4 buçuk milyon TL seviyesinde olduğunu söyledi.

konutta büyük maipülasyon

Geçer bir sonraki paylaşımında ise konut fiyatlarına dair çok sert ifadeler kullanarak "Sayın yetkili, fırsatçı arıyorsanız 1 doları 23 liradan hesaplayan ve konut fiyatları ile kiraları kontrolsüzce fırlatan vampirlere bakın... Yakında bırakın ev almayı insanlar kirada bile oturamayacak..." açıklamasında bulundu. Geçer ayrıca geçen sene 800 bin TL olan evin şimdiki satış fiyatının 3 milyon 700 bin TL olduğunu söyledi.

Maliyet Hesabı Paylaştı

2022 lüks konut maliyet hesabını paylaşan Geçer, fiyat artışlarının maliyetle ilgisi olmadığını durumun fırsatçılık olduğunu söyledi.

lüks konut maliyetleri

Bir başka sosyal medya kullanıcısının paylaşımında ise bir günde bir dairede fiyatın nasıl değiştine ilişkin görsel paylaşıldı.

konutta büyük maipülasyon2

Selçuk Geçer'in dışında ayrıca çok sayıda sosyal medya kullanıcı Twitter üzerinden #konuttabüyükmanipülasyon etiketini kullanarak artan konut fiyatlarına ilşikin büyük tepki gösterdiler. Birçok kullanıcı ise devletin konut fiyatlarına ilişkin bir düzenleme yapması talebinde bulundular.

SONRAKİ HABER