Konut İmarlı Arsa Satışları Başladı! İl Milli Emlak Müdürlüklerinden Satılacak, İl İl m2 Fiyat Tarifesi

Kamudan, devletten, hazineden konut imarlı satışları yapılıyor. Toplam 20 şehirde yapılan konut imarlı satışları için bazı illerde 2 duyuru bazı illerde ise 4 5 duyuru bulunuyor.

Emlak Haberleri 13.10.2021 - 15:39 13.10.2021 - 15:39 Mustafa KARAGÖZ

Konut imarlı arsa satışları için kamu ilanları yayımlandı. İl Milli Müdürlüklerince yayımlanan duyurularda bazı şehirler için çok fazla duyuru bulunuyor.

Liste halinde aşağıda aktardığımız duyurulara nasıl ulaşacağınızı ve başvuruların nasıl yapılacağını adım adım aktarıyoruz. İşte arsa yatırımı yapmak isteyenler için hazineden satılık konut imarlı arsa listeleri. 

HAZİNEYE AİT KONUT İMARLI ARSALARIN SATIŞININ YAPILACAĞI 20 ŞEHİR

Konut imarlı arsa satışlarının yapılacağı toplam 20 şehir bulunuyor. Listede en dikkat çeken şehir ise Muğla olurken İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Samsun gibi şehirler için de birden fazla imarlı arsa satışı bulunuyor. 

Arsa Yatırımı Yapabileceğiniz İller Listesi

Hakkari, Amasya, Konya, Samsun, Muğla, Van, Aydın, İstanbul, Yozgat, İzmir, Adana, Antalya, Uşak, Gaziantep, Kayseri, Bitlis, Ankara, Tekirdağ, Sivas, Mardin.

İL MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜKLERİNİN ARSA SATIŞ DUYURULARI

İl Milli Emlak Müdürlüklerinin ars satış duyuruları, kurumların kendi sitelerinden yayımlanır. Aşağıda yer alan şehirler için arsa araştırması yapacak olan vatandaşlar kurumların web sitelerinden tüm detayları öğrenebilecekler. Ayrıca diğer kurumlar için arsa satış ilanlarına ulaşmak isteyenler Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) adresini kullanabilecekler. 

HANGİ KURUM HANGİ ŞEHİRDE KAÇ KONUT İMARLI ARSA SATIŞI YAPACAK?

20 farklı şehirde yer alan konut imarlı arsaların satışı için başvuru yapma hazırlığında olanlar için hangi kurumun, kaç arsa satışı yapacağını gösterir tabloyu paylaşıyoruz. 

1. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (1)

2. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (2)

3. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (3)

4. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (4)

5. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (5)

6. Grup Konut İmarlı Arsa Satışı Yapacak Kurumlar

konut imarlı arsa satışları m2 fiyatları (6)

BAŞVURU YAPMAYAN HAZİNE ARSALARINI ALAMAZLAR

Hazineye ait konut imarlı arsalardan almak isteyenler başvurularını tabloda yer alan kurumlara yapacaklar. Başvuru işlemleri şahsen yada posta yoluyla yapılabilir. Başvuru işlemleri için kurumlardan ihale şartnamesi alacak olan vatandaşlar daha sonra ihale tarihinden önce kurumların istediği evraklarla başvuruları tamamlayacaklar. Başvuru yapmayan konut imarlı arsa satışları ihalesine katılamaz. İhale için işlemleri tamamlayanlar ihaleye katılıp tekliflerini sunacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@