Konut İmarlı Arsalar Satılıyor! Konya Selçuklu Belediyesi İhale İlanı!

Konya ili Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile konut imarlı iki adet arsa satışa çıkarıldı. Arsa satış ihalesine dair tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. 

Emlak Haberleri 25.10.2021 - 00:50 25.10.2021 - 01:01 Engin Uzunoğlu

Belediyelerin kendi mülkiyetlerinde olan taşınmazların ihale yoluyla satılarak ek bütçe oluşturmalarına devam ediliyor. Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde olan konut imarlı iki adet arsa için satış ihalesi düzenlenecek. İhaleyle satılacak olan arsalara dair merak edilen detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. 

KAPALI ZARF USULÜ İLE TEKLİFLER ALINACAK

Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yayınlanan arsa satış ihalesi ilanına göre bahsi geçen gayrimenkullerin satışları 2886 Sayılı Yasanın 35/A Maddesi hükümleri gereği Kapalı Zarf Usulü ile gerçekleştirilecek olan ihale ile yapılacak. İhaleye katılıp arsalara talip olacak olanlar ihale şartnamesini ve eklerini Selçuklu Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilecek. Konut imarlı iki adet arsa için 4 Kasım 2021 tarihinde Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu'nda satış ihalesi düzenlenecek. 

KONUT İMARLI ARSALAR İÇİN MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Konya Selçuklu Belediyesi satışa çıkarılan arsalara ilişkin kapsamlı bilgileri de açıkladı. Buna göre arsaların her ikisi de ilçenin Sille Mahallesi'nde bulunuyor. Satışı yapılacak olan ilk arsanın büyüklüğünün 6.447 metrekare olduğu bildirilirken 3 katlı konut alanı içerisinde olduğu açıklandı. Bu arsa için Selçuklu Belediyesi 5 Milyon 160 Bin TL muhammen bedel belirledi. İhaleye katılmak isteyenlerin ise 154.800 TL değerindeki geçici teminat bedelini ödemeleri gerekecek. 

Selçuklu Belediyesi'nin satışa çıkardığı 11.319 metrekare büyüklüğündeki arsanın 2 katlı konut alanı içerisinde olduğu açıklandı. Bu arsa için de 6 Milyon 790 Bin TL değerinde muhammen bedel belirlendi. Bu arsayı satın almak için teklif verecek olanların 203.700 TL geçici teminat bedeli ödemesi yapmaları gerekecek. 

selçuklu belediyesi arsa satış ihalesi ilanı

KDV MUAFİYETİ VAR!

Selçuklu Belediyesi ihale ile satılacak olan arsalara dair ödeme bilgilerini de açıkladı. Buna göre ihale bedelinin ilk taksiti ihale onayının tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde ödenecek. Toplam ihale bedeli ihaleyi kazananlarca 12 taksit halinde ödemesi gerçekleştirilecek. Bu satış işlemine dair tapu harcı, ihale sebebiyle tahakkuk edecek gazete ilan ücreti, damga vergisi, sözleşme ücretleri, kati teminat ihaleyi kazananlara ait olacak. Bu satış işlemi kanun gereği KDV'den muaf tutulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@