Konut imarlı TOKİ arsaları için süreyi kaçırmayın! 3 yıl vadeyle satıyor

TOKİ Başkanlığı 29 ve 30 Haziran tarihlerinde düzenleyeceği ihale ile arsa satışı yapacak. Kurum arsa alacaklar için 36 ay vadeli ödeme planları oluşturulacağını duyurdu.

Toki 24.06.2022 - 08:59 24.06.2022 - 09:01 Mustafa Karagöz

TOKİ Başkanlığı'nın en kapsamlı ve başvuruları devam eden satış ilanların başında arsa satışları geliyor. Yaklaşık 10 bin ile 15 bin konutluk bir arsayı satmaya hazırlanan kurum halen başvuru toplama aşamasında. Kurumun resmi sitesinden ilan edilen duyuruya göre TOKİ Başkanlığı tam 27 şehirde arsa satışı yapacak. 

İstanbul, Ankara, İzmir gibi iller dışında konut ihtiyacı en üst düzey olan illerde satılacak olan arsalar için açık artırma düzenleyecek kurum son güne kadar başvuru toplayacak. İhale başvurusunda bulunan kurum veya şahıslar 29 Haziran ve 30 Haziran tarihlerinde ihaleye katılım gösterecekler. 

TOKİ'DEN ARSA SATIŞ İLANI

TOKİ'nin satışını yapacağı arsalar genel olarak konut imarlı. Ancak şehre göre değişen özelliklerde arsalar ticaret, küçük sanayi, turizm tesisi, sanayi ve depolama, özel sağlık tesisi, özel eğitim tesisi, gelişme konut, park ile bakım ve akaryakıt istasyon alanları niteliğinde de olabiliyor. Satışı yapılacak olan toplam arsa sayısı 279 olurken m2 büyüklük toplamı ise 1.746.597 m2 olarak duyuruldu. 

İlana göre TOKİ Başkanlığı'nın arsa satışı yapcağı toplam şehir sayısı 27. Vatandaşlar kurumlar firmalar yatırım veya değerlendirmek için arsa arıyorlarsa "Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Muğla, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Uşak" için yayımlanan listeleri ve fiyatları inceleyebilirler. 

Arsa satışlarında en önemli özellik taksit imkanı. 

Açık artırmaya katılarak hak sahibi olanlar ilk yüzde 25 peşinat ve 36 ay vade seçenekleri ile birlikte yüzde 40 peşinat 36 ay vadeli ödeme planını seçenebilirler. 

Arsalar için açık artırmaya başvuru yapacaklar 29 ve 30 Haziran tarihinden önce TOKİ ve Emlak Müzayede tarafından ilan edilen şekilde başvuruda bulunacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@