Konut Kredilerinde Ek Masraf Ödemeleri Ne Kadar Tutar?

Konut kredisi kullanımlarında vatandaşlar çeşitli masraf ödemeleri yapıyorlar. Peki vatandaşlardan alınan masraf tutarları ne kadar oluyor? En pahalı konut kredisi masrafları hangileri? Detayları ile haberimizde.

KONUT KREDİSİ 27.11.2019 - 12:33 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

Konut kredisi kullanımlarında vatandaşlar çeşitli masraf ödemeleri yapıyorlar. Peki vatandaşlardan alınan masraf tutarları ne kadar oluyor? En pahalı konut kredisi masrafları hangileri? Detayları ile haberimizde.

Konut kredisi kullanım oranları son aylarda oldukça yükseldi. Kamu bankalarının konut kredisi kampanyalarına özel bankaların dahil olması ve kredi faiz oranlarının kamu bankalarının oranlarından daha düşük seviyeye inmesi vatandaşların kredi kullanmalarında teşvik edici etmen oldu. Konut kredisinde yaşanan bu yoğun talep ile vatandaşların takip etmeleri gereken bir konuyu sizlerle paylaşıyoruz. Konut kredisi masrafları.KONUT KREDİSİ MASRAFLARI NEDİR, NE KADAR TUTAR?Konut kredisi kullanımında vatandaşlar yalnızca kullandıkları kredilerin toplam tutarını ödemezler. Bunun dışında kredi kullanımında bankalara bazı ücretler öderler. Vatandaşların kredi kullanırken iki defa düşünmelerine neden olan bu masraflar ise kredi tutarına göre artabiliyor. İşte konut kredisi kullanmadan önce dikkatle takip etmeniz gerekeno masraflar.Kredi Tahsis ÜcretiKonut kredisi kullanımlarında vatandaşların yapmış oldukları ödemelerin başında kredi tahsis ücreti gelir. Genellikle alınan kredinin yüzde 0.5 oranında tahsil edilir. 100.000 TL kredi için 500 TL olan kredi tahsis ücreti kredi çekilen tutar arttıkça yukarı çıkar. İpotek Tesis ÜcretiKonut kredisinde ödenen bir diğer ücret ise ipotek tesis ücretidir. Bankadan bankaya değişen bu ücret 150 TL ile 300 TL arasında değişir.Ekspertiz ÜcretiKonut kredisi ile alınacak evin banka tarafından değerinin belirlenmesi için ödenen ücrettir. Bu ücret yine bankadan bankaya değişir. Konut kredisi ekspertiz masrafı ise 500 TL'den 1000 TL'ye kadar çıkabilir. SigortalarVatandaşlar ayrıca zorunlu deprem sigortası, konut sigortası ve hayat sigortası için de ek ödeme yaparlar. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@