Konut Kredilerinde Yüzde 0,99 Faiz Fırsatı! Cumhurbaşkanı Vatandaşı Ev Sahibi Yapacak Duyuruyu Yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredilerinde yepyeni 3 farklı paketi duyurdu! Yüzde 0,99 faizle kredi desteği geliyor…

Finans 10.05.2022 - 11:51 10.05.2022 - 11:53 Duygu Dilan Duman

Konut fiyatları son yılların en yüksek seviyelerine ilerlemeye devam ediyor. Fahiş bir şekilde artış gösteren konut fiyatlarının ardından gelen yeni hamleler sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından da birçok evin fiyatının artırıldığı görülmeye başladı. Bir yandan yüksek enflasyonun etkileri, diğer yandan döviz kurunda görülen kriz ve sığınmacıların da etkisiyle ortaya çıkan yüksek fiyatlara karşın vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak yeni çözümler duyuruldu. Ancak kredi desteğinin açıklanmasının ardından birçok ev fiyatının bir gecede fahiş bir şekilde artırıldığı görüldü.

3 Ayrı Konut Finansmanı Seçeneği Sunulacak!

Konut sektöründe yaşanan durgunluğun giderilmesi ve vatandaşların daha rahat ev sahibi olmasını sağlamak adına 3 farklı konut finansmanı seçeneği sunulması hedefleniyor. İlk Evim Konut Finansman Paketi, Genişletilmiş Konut Finansman Paketi, İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi olarak sunulan finansman seçenekleri ile çözüm önerileri sunulması hedefleniyor. Sıfır ve ikini el konut satışlarına yönelik uygun konut kredisi desteği sunulmasına ilişkin detaylar açıklandı. Üçüncü paket doğrudan inşaat sektörüne yönelik olacak.

İlk Defa ve Tek Konut Alacaklara Kredi Desteği!

konut-fiyatları-arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında konut kredileri ile ilgili verdiği müjde ile 3 farklı destek paketi araştırılmaya başladı. 1. Paket kapsamında ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci ve ikinci el satın alımları için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanıyor. Bu sayede ilk defa konut alacak vatandaşlara uygun kredi maliyetlere ile konut sahibi olmaları sağlanacak.

Yüzde 0,89 Faizli Konut Kredisi Sunulacak!

Konut kredileri kapsamında birinci ve ikinci el konutlarda, konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdilat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların merkez bankasına satılması karşılığında konut değeri 2 milyon lirayla sınırlı ikinci paket kapsamında 10 yıl vadeli yüzde 0,89 faizli kredi verilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@