Konut Kredisi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Yükselen konut kredisi faiz oranları yüzde 3 seviyesini de aşarken vatandaş "konut kredisi çekmeden ev nasıl alınır?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, bu mümkün mü?

KONUT KREDİSİ 21.08.2018 - 09:00 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

Yükselen konut kredisi faiz oranları yüzde 3 seviyesini de aşarken vatandaş "konut kredisi çekmeden ev nasıl alınır?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, bu mümkün mü?

Konut kredisi çekmeden ev satın almak tabi ki mümkün. Bunun için kullanılabilecek farklı pek çok yöntem bulunuyor. Para Biriktirerek Ev Almak Mümkün Mü?Evet, para biriktirerek ev satın almak mümkün. Ancak bunun için biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Para biriktirmek isteyen kişilere yönelik olarak hükümet devlet katkılı konut hesabı ile de destek oluyor. 5 yıl boyunca hesabında 80 bin lira biriktirene devlet ev alırken 20 bin lira katkı sağlıyor. Eşler iki ayrı hesap açarak bu tutarda parayı biriktirmeyi başarırsa 40 bin lira devlet desteği alabiliyor. Yani devlet ev satın almak isteyen kişilerin bankadan konut kredisi çekerek borçlanmaları yerine bankada açtıkları hesapta para biriktirmelerini destekliyor. Kredisiz Ev Alma İmkanı Sunan Konut Projeleri Ev satın almak isteyen kişilere yönelik olarak sunulan bir diğer fırsat ise senetle ev satan konut proeleri olarak öne çıkıyor. Elden senetle ev satanlar bulunduğu gibi bazı konut projeleri faizsiz 60 ay taksitle ev satışı dahi yapabiliyor. Ancak bu fırsatla sadece sıfır konut satışlarında sunuluyor. İkinci el konut satışı için senetle konut kredisi kullanılması mümkün olmuyor. Peşinatsız ev alma konusunda da bazı inşaat firmaları müşteri çekmek için bu tip konut projesi kampanyaları düzenlerken konut kredisi çekmek isteyen kişiler içinde bankalar peşinatsız konut kredisi fırsatı sunuyor. Ancak tamamına konut kredisi çekmek isteyen kişilerin mutlaka ikinci bir taşınmazın tapusunu daha bankaya teminat olarak göstermesi gerekiyor. Aksi halde banka tamamına konut kredisi desteği vermiyor. Bilindiği üzere banka konut kredisi çekilerek satın alınan konutun tapusu üzerine ipotek koyarken tamamına konut kredisi çekmek isteyen kişilerin bu durumda ikinci bir taşınmazın tapusunu daha bankaya ipotek olarak vermesi isteniyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@