Konut Kredisi Faiz İndirimleri Sonrası İstanbul'da 1 Milyon TL Altında Satış Yapılan Markalı Konut Projeleri

Kamu bankalarının konut kredilerinde faiz indirimi yapmasının ardından gözler kredi çekilebilecek konut projelerine çevrildi. İşte İstanbul'da 1 Milyon TL altı fiyatlarla satılan konut projeleri...

Emlak Haberleri 25.10.2021 - 22:30 25.10.2021 - 22:43 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut serktöründe bugün devrim gibi bir değişiklik yapıldı. Kamu bankalarının Merkez Bankası'nın faiz indirimleri ile doğru orantılı olarak konut kredisi faizlerini indirmesinin ardından tüm hesaplar değişti. Yapılan yenileme ile artık Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından değeri 1 Milyon TL'nin altında olan konutlar için aylık yüzde 1,29 faizle konut kredisi verilmeye başlandı.

KONUT KREDİSİ İNDİRİMLERİ KONUT SEKTÖRÜNDE HESAPLARI DEĞİŞTİRDİ

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan konut kredisi çekerek ev satın almak isteyen vatandaşlar alternatiflerini araştırmaya başladılar. Markalı konut projelerindeki evlerin fiyatlarını inceleyen vatandaşlar konut kredisi kullanıp satın alabilecekler evleri mercek altına aldılar. Özellikle İstanbul'daki konut projelerinde fiyat araştırması yapan vatandaşlar 1 Milyon TL'nin altında fiyatlarla satılan evleri öğrenmek istiyorlar.

İŞTE İSTANBUL'DA 1 MİLYON TL ALTI SATILAN EVLER

Son yapılan konut kredisi faiz indirimi ile konut satın almak isteyen vatandaşların sayısında bir yükseliş bekleniyor. Ancak kredi kullanarak satın alınacak evlerin sayısı yeni inşaat projelerinde ilerleme kaydedilememesinde dolayı oldukça sınırlı kaldı. Bunun için de mevcut markalı konut projelerinde 1 Milyon TL altında fiyatlarla satılan evler araştırılıyor. İşte İstanbul'da 1 Milyon TL altında fiyatlarla satın alınabilecek markalı konutlar...

1+1 75 METREKARE EVLER 600 BİN TL'YE SATILIYOR

İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde Özyurtlar Holding tarafından yapılan Ödül İstanbul projesinde konut kredisi kullanarak satın alınabilecek evler bulunuyor. Edinilen bilgilere göre bu projede 1+1 75 metrekare daireler 600 bin TL fiyatla satılıyor. Aynı projede 2+1 113 metrekare konutlar ise 900 Bin TL'Lik satış fiyatı ile satışa çıkarıldı. 

markalı konut projeleri 2

ESENYURT'TA 2+1 EV 850 BİN TL'YE SATIŞA ÇIKARILDI

Konut kredisi ile ev satın alınabilecek bir diğer proje ise İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bulunuyor. Nlogo İstanbul konut projesinde vatandaşlar konut kredisi kullanarak ev sahibi olabiliyorlar. Bu projede 2+1 120 metrekare konutlar 850 Bin TL'ye satılıyor. 

536 BİN TL'YE ESENYURT'TA 1+0 DAİRE

İstanbul'un dikkat çeken markalı konut projelerinden birisi de Ncadde Ateş Corner konut projesi oldu. Esenyurt ilçesinde bulunan bu konut projesinden ev satın almak isteyenler fiyatları merak ediyorlar. Verilen bilgilere göre bu projede 1+0 67 metrekare daireler 536 Bin TL'ye satılıyor. Aynı projede 1+1 84 metrekare konutlar 672 Bin TL'ye satışa sunuldu. 

markalı konut projeleri 1

500 BİN TL'YE 1+1 EV

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde BOSS4 Gayrimenkul tarafından yapılan konut projesi Alya 4 Mevsim'de de ev satışları gerçekleştiriliyor. Bu projede 1+1 61 metrekare evler 500 Bin TL'ye, 2+1 89 metrekare daireler 1 Milyon TL'ye satılıyor. 

PENDİK'TE 100 METREKARE EV 715 BİN TL!

İstanbul'un talep gören bir diğer konut projesi ise Pendik ilçesindeki Ondörtüç Pendik oldu. Bu projede 1+1 67 metrekare evler 520 Bin TL'ye, 2+1 100 metrekare evler 715 Bin TL'ye satılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@