Konut kredisi faiz oranları düştü! Ev sahibi olmak isteyenler faizsiz konut sistemine yöneldi!

Kamu Bankaları tarafından gerçekleştirilen konut kredisi faiz oranlarında indirim sonrasında vatandaşlara konut almak için bankalara akın etmişti.

EMLAK HABERLERİ 14.08.2019 - 10:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Kamu Bankaları tarafından gerçekleştirilen konut kredisi faiz oranlarında indirim sonrasında vatandaşlara konut almak için bankalara akın etmişti. Bankalara akın eden vatandaşlar aynı zamanda “Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi"ne de yoğun ilgi gösterdi.

Konut almak için gün sayan vatandaşlar kamu bankaları tarafından gerçekleştirilen konut kredisi faiz indirimi sonrasında kamu bankalarına yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar konut kredisi faiz indirimi yapılmasını aylarca bekledikten sonra gelen indirimle bankalarda yoğunluk oluşturdu.ZİYARETLER 2 KATINA ÇIKTIKamu Bankalarının konut kredilerine yoğun ilgi gösteren vatandaşların aynı zamanda  “Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi"ne de ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Finansevim Genel Müdürü Öztürk, “Faiz indirimiyle harekete geçen vatandaş bizlere de akın etti. Şubelerimize ziyaretler 2 katına çıktı”dedi.EV SAHİBİ OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR KONUTA YATIRIM YAPIYORKira öder gibi ev sahibi olmayı amaçlayan sisteme yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, kamu bankalarından sonra en fazla bu sistemle ev sahibi olmayı amaçlıyor. Ev sahibi olmayı hayal eden vatandaşlar dayanışma sistemiyle her ay kira öder gibi konuta yatırım yapıyor.YIL SONU HEDEFLERİNE ŞİMDİDEN ULAŞTILARGeçtiğimiz aylarda, konut kredi faizlerinin yüksek olmasından dolayı vatandaşların konuta yatırım yapmak için bu sistemi tercih ettiğini açıklayan Finansevim Genel Müdürü Özgür Öztürk,"Son 4 ayda sektörün büyüklüğü 1 milyar liradan 2 milyar TL'ye çıktı. Temmuz ayı itibarıyla 90 milyon TL'ye ulaştık. Eylül ayında yılsonu hedefi olarak koyduğumuz 100 milyona ulaşmış olacağız" dedi.HAREKETLENMEYİ BEKLEYEN VATANDAŞLAR HAREKETLENDİAyrıca konut kredisi faiz indirimlerinin olmasından dolayı sektörün hareketlendiğini belirten Öztürk, ev almak isteyen ve harekete geçemeyen vatandaşın konut kredisi faiz indirimiyle birlikte harekete geçtiğini söyledi.SEKTÖRDE GÜVEN BÜYÜK BİR SORUN HALİNE GELDİAyrıca sektörde büyük bir güven sorunu oluştuğunu aktaran Öztürk, çözümün çok basit bir husus olduğunu söyleyerek, "Takasbank benzeri yasal koruma sağlayan bir kurumun oluşturulması ve müşterilerin ödediği tutarların güvence altına alınmas güven problemini kolayca çözebilir. Hatta burada biriken paraların devletimizin çıkardığı sukuklarda değerlendirilmesi de söz konusu olabilir. Böylece müşterilere ek bir gelir de sağlanır" ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@