Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü, Konutta Kampanya Başladı

4 bankanın konut kredisi faiz oranlarını indirmesi ile beraber markalı konut projeleri oluşan rüzgarı yakalamak adına kampanya duyuruları yapmaya başladı. 

Emlak Haberleri 11.05.2018 - 11:14 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

4 bankanın konut kredisi faiz oranlarını indirmesi ile beraber markalı konut projeleri oluşan rüzgarı yakalamak adına kampanya duyuruları yapmaya başladı. 

Şimdi Ev Almanın Tam Zamanı!Konut satışlarında patlama yaşanmasını bekleyen konut sektörü oluşan olumlu rüzgarı çok daha iyi yakalayabilmek ve ellerindeki konut stoklarını bitirmek adına kampanyalarını birbiri ardına duyurmaya devam ediyor.Özellikle de yoğun stoka sahip olan İstanbul konut projeleri ve Ankara konut projeleri için oldukça cazip seçenekler sunuluyor. Konut fiyatları makul seviyelere çekilirken kişiye özel ödeme planları ve konut peşinat  tutarlarının aşağıya çekilmesi alım için fırsat bekleyen vatandaşın harekete geçmesini sağlayacak gibi görünüyor.Konutta KDV İndirimi Büyük Fırsat Sunuyor Sıfır konut satışı için getirilen konutta KDV indirimi ile vatandaşa yüzde 10 oranında bir fiyat indirimi yansıtılması bekleniyor. Sıfır konut satışında KDV oranı yüzde 18 olarak uygulanırken bu oran yeni düzenleme ile beraber yüzde 8 seviyesine çekildi.Bu da yüzde 10 indirim anlamına geliyor ki 300 bin liralık bir konut satışında müteahhidin yükünün 30 bin lira düşmesi anlamına geliyor. Tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz indirimi ile yaşanan olumlu havadan yararlanmak isteyen kişiler bu yüzde 10'luk düşüş ile beraber konut fiyatlarında indirim yaparak satışlarını çok daha hızlı bir hale getirmeyi planlıyorlar.Hafta Sonu Fırsatı Olanlar İyi Değerlendirsin Hafta sonu markalı konut projeleri tarafından açılan satış ofislerini gezmek için en doğru zaman olacaktır. Oluşan olumlu havayı yakalamak için son derece istekli olan satış danışmanları çok cazip seçenekler sunarken konut almak istediğiniz yakın yerlerde bulunan projelerden başlayarak farklı seçenekleri değerlendirerek bu uygun zamanı ucuz konut alımı için değerlendirme fırsatı yakalayabilirsiniz.TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@