Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Müjdesi Bugün Gelebilir

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'dan faiz müjdesi geldi. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan ekonomi toplantısında faiz oranları da masadaki yerini alacak.

Gündem 09.05.2018 - 13:31 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'dan faiz müjdesi geldi. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan ekonomi toplantısında faiz oranları da masadaki yerini alacak.

Külliye'de Ekonomi Toplantısı Yapılacak 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Beştepe'de düzenlediği basın toplantısı ile açıklamalarda bulundu. Bugün külliyede ekonomi toplantısı yapılacağını duyuran Kalın söz konusu toplantıda faiz oranlarının masaya yatırılacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün yaptığı açıklama konut sektöründe büyük bir heyecana neden olurken toplantı sonrasında "konut kredisi faiz oranları düştü" müjdesinin verilmesi beklentisi oluştu.Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürecek 

Daha önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilen müjde ile konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,99 seviyesine çekileceği duyurulmuştu. Özel bankaların düzenlemeye yanaşmaması üzerine hükümet düğmeye kamu bankaları üzerinden basma kararı aldı.

Buna göre Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları başta olmak üzere Halkbank konut kredisi, Vakıfbank konut kredisi ve Vakıfbank konut kredisi paketlerinin yanı sıra Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranları düşürülecek. Faiz oranları ilk etapta yüzde birin altına çekilecek ve yüzde 0,99 olarak uygulanacak.

Ardından gelen taleplere bakılacak ve kredi faiz oranları yeniden revize edilerek biraz daha aşağıya çekilmeye çalışılacak. Özel bankaların da konut kredisi faiz oranlarını düşürmelerini sağlamak için çalışmalar yapılacak ve oluşan rekabet ortamı sayesinde bu da sağlanacak. Kaynak: emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@