Konut Kredisi Faizinde İndirim! En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Banka Akbank Oldu!

Yeni bir ev satın almak için plan yapanları sevinçten havalara uçuracak haber Akbank'tan geldi. Akbank konut kredisi faizlerinde indirime gittiğini duyurdu.

Konut Kredisi Faizinde İndirim! En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Banka Akbank Oldu!

Türkiye'de yeni bir ev hayalini kuran vatandaşların sayısı milyonlarla iffade ediliyor. Bu vatandaşlar şartların oluşması durumunda ise ilk yaptıkları iş hayallerini kurdukları evleri satın almak oluyor. Yeni bir konuıt almak ise oldukça güç bir mesele haline geldi. Yükselen fiyatlar tüm planların ertelenmesine neden oldu.

Bir yandan ev fiyatları yükselirken bir yandan da vatandaşların alım gücü azalınca konut satın almak zorlaştı. Yıllarca yaptıkları tasarruflarla oluşturdukları birikimleri bir araya getiren vatandaşlar eksik kalan kısım için ise konut kredisi kullanma yolunu tercih ediyorlar.

KONUT KREDİSİNDE YÜKSEK MALİYET ÇEKİNCESİ

Konut kredisi kullanmayı düşünen vatandaşlar buna yüksek faizler nedeniyle çok sıcak bakamıyorlar. Oldukça maliyetli olan konut kredilerinin borcunun altına girmek istemeyen vatandaşllar konut satın alma hayallerini ertelemek zorunda kalabiliyorlar.

AKBANK'TAN KONUT KREDİSİ FAİZİNDE SÜRPRİZ İNDİRİM

Müşterilerinin ev satın alma hayallerinin gerçek olabilmesi için Akbank tarafından yeni bir hamle geldi. Konut kredisi faiz oranında önemli bir indirim yapan Akbank Ağustos ayınıun en büyük sürrprizinin altına imza attı.

Bugüne kadar özel bankalar konut kredisi ürününde daima kamu bankalarının gerisinde kalıyorlardı. Son dönemlerde Akbank konut kredisi faizi ile kamu bankalarına yaklaşsa da aynı seviyeye gelememişti. Akbank bugün yaptığı sürpriz duyurusu ile konut kredisi faiz oranını kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarının dahi altına indirdi.

EN DÜŞÜK FAİZLE KONUT KREDİSİ VEREN BANKA DEĞİŞTİ!

Akbank'ın konut kredisi faizinde aldığı yeni karar ile daha önce aylık yüzde 1,39 olarak uygulanan faiz oranının yüzde 1,34'e indirildiği açıklandı. Böylelikle Akbank konut kredisi faizinde yüzde 0,5 oranında indirim yapmış oldu.

akbank konut kredisi faizini düşürdü

Akbank'ın konut kredisi faiz oranında yaptığı indirim bankalar arasında rekabetteki sıralamayı tamamen değiştirdi. Bugüne kadar son dönemlerde en düşük faizli konut kredisini aylık yüzde 1,37 faizle Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası veriyorlardı. Şimdi ise en düşük faizle konut kredisi veren banka tek başına Akbank oldu.

AKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'ın konut kredisi faiz indiriminin ardından yeni maliyet tablosu merak konusu oldu. Bankanın hesaplama menüsünde yapılan hesaplamaya göre aylık yüzde 1,35 faizle 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.680 TL kredi taksiti ödeyecekler.

akbank konut kredisi hesaplama

Akbank'ın konut kredisi verdiği müşterilerine sunduğu avantajlar yalnızca düşük faiz oranı olmuyor. Müşteriler kolay ödeme seçeneklerini kullanarak hem bütçelerini yormuyorlar hem de bazı şartları yerine getirerek ekstra faiz indirimleri elde edebiliyorlar. Bu konuda en kapsamlı bilgi ise müşterilere Akbank şubeleri tarafından veriliyor.

SONRAKİ HABER