Konut Kredisi Faizinin Yüzde 0,89'a Kadar Çekilmesinin Ardından Yeni Değişiklik! Bunu Yapanlar Takip Edilecek!

Konut finansman paketini duyurmasının ardından birçok ev sahibi hali hazırda satışta olan evlerin fiyatları fahiş şekilde artırdı! Faiz indirimi sonrası değişiklik gündemde!

Finans 12.05.2022 - 19:07 12.05.2022 - 19:07 Duygu Dilan Duman

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak yeni konut finansman paketlerinin duyurulmasının ardından fırsatçılar da gündeme geldi. Faiz indirimini kötüye kullanan bazı ev sahibi ve emlakçılar açıklamanın hemen ardından fiyatları artırdılar. Kararın açıklamasından sonra konut fiyatlarını yükselten kişiler için fahiş fiyatlardan dolayı uygulama yapılması bekleniyor. Konut fiyatlarını fahiş biçimde artıranlara işlem yapılabilir.

İnternetteki Satılık Ev Fiyatları Takipte!

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, popüler ilan sitelerinde yer alan bazı ilanların fırsatçılar nedeniyle fahiş şekilde artırıldığından haberdar olduklarını dile getirmişti. Serbest piyasa ilkesine uymayacak şekilde yapılan fahiş artışların yakından takip edildiği belirtildi. Söz konusu artışlara karşı devreye alınan uygulamalar üzerinden gereken tedbirlerin de alınacağın vurgulayan Bakan Nebati, fırsatçılara kötü haberi verdi.

Ticaret Bakanı Muş’tan Da Açıklama Geldi!

mehmet-mus

Hazine ve Maliye Bakanlığının yanı sıra Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından da konuyla ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Bir mal veya hizmetin satış fiyatında fahiş fiyat artışı yapılamayacağını belirten Bakan Muş, söz konusu faaliyetlerin yasal olmadığına dikkat çekti.

Konut Satışlarında Denetimin Artırılması Hedefleniyor!

Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı fahiş biçimde artan konut fiyatlarına karşı harekete geçecek. Gelen şikayetler sonrasında her iki bakanlık bünyesinde incelemeler başlatıldığı ifade ediliyor. Özellikle konut fiyatlarında görülen farklılıkların tespit edilmesi için saha çalışmalarına ağırlık verileceği ifade ediliyor.

Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,89’a Kadar İndi!

Konut finansmanı kapsamında 3 yeni paketi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İlk defa ve tek konut satın alacaklar için yüzde 0,99 faizle kredi verilirken, döviz hesaplarından veya altın satışı ile kamu bankalarından alınacak kredi ile yüzde 0,89 faiz oranlarından yararlanma imkanı da sunulacak. Faiz indirimi sonrasında artan fiyatlar ise dikkat çekti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@