Konut Kredisi Faizleri Güncellendi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti, İş Bankası Ev Kredi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bankaların konut kredisi faiz oranları rakamlarını yakından takip etmeye devam ediyor. En uygun konut kredisi faiz oranı yüzde kaç, kredi faizleri düştü mü?

Konut Kredisi Faizleri Güncellendi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti, İş Bankası Ev Kredi Faiz Oranları

Türkiye tüm dünya genelinde konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülke olarak ilk sırada yer alırken vatandaşın kendi birikimleri ile ev sahibi olması da zorlaştı. Konut fiyatlarının sürekli olarak yukarı yönlü hareket etmesi ile birikim yaparak ev sahibi olmak nerede ise imkansız hale gelirken süreçte bankaların konut kredisi kampanyaları da yakından takip ediliyor.

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için bankalar birbiri ardına konut kredisi kampanyalarını duyurmaya devam ederken en uygun kredi veren bankalar ise kamu bankaları olarak öne çıktı. Peki, konut kredisi faiz oranı yüzde kaç, en uygun kredi hangi bankada, konut kredisi faiz oranları düşecek mi, son durum ne?

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA, ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK SIFIR VE 2. EL EV KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için bankaların kredi kampanyaları yakından takip edilirken özellikle de kamu bankaları süreçte en uygun kredi veren banka olmaları nedeni ile yoğun ilgi görüyor. Hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi çekmek isteyen kişiler için en düşük konut kredisi faiz oranı veren bankalar devlet bankaları oldu.

kamu bankaları konut kredisi faizleri 31 ocak

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı aynı rakam üzerinden uygulanıyor. Sıfır konut kredisi çekmek isteyen kişiler için kamu bankaları yüzde 1.20 oranı ile konut kredisi verirken 2. el konut kredisi çekmek isteyen kişiler için ise bu oran yüzde 1,29 olarak uygulanıyor.

iş bankası konut kredisi faiz oranı 31 ocak

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Türkiye'nin en büyük özel bankalarından biri olan İş Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için konut kredisi desteği sağlanırken faiz oranı yüzde 2,05 olarak uygulanıyor. Son derece yüksek olan bu oran üzerinden 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi çeken kişilerin toplam geri ödemesi 269 bin 614 TL olarak gerçekleşecek.

garanti bankası konut kredisi faiz oranı 31 ocak

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Garanti Bankası'nın konut kredisi faiz oranı yüzde 2,21 olarak uygulanırken kredinin aylık taksit tutarı 2 bin 382 TL olarak gerçekleşiyor. Garanti Bankası 120 ay vadeli konut kredisi veriyor.