Konut Kredisi Faizlerine Kasım Güncellemesi! İşte 200 Bin TL Konut Kredisini En Düşük Taksitlerle Veren Bankalar!

Ev satın alırken konut kredisi çekmek isteyenler bankaların güncel konut kredisi faizlerini araştırıyorlar. Peki hangi bankalar yüzde kaç faizle konut kredisi veriyorlar? 200 Bin TL kredi hesaplama...

Finans 01.11.2021 - 20:03 01.11.2021 - 20:03 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak isteyen vatandaşlar son dönemlerde yükselen fiyatlar ile çok aşırı bir maliyetin altına girmek zorunda kalıyorlar. Birikimlerini bir araya getiren vatandaşlar buna rağmen konut satın alacak parayı toplayamıyorlar. Bunun için de konut kredisi kullanmak zorunluluk haline geldi. Yıllarca yaptıkları tasarruflarla birikimlerini bir araya getiren vatandaşlar eksik kalan kısmı da konut kredisi kullanarak kapatıyorlar. Peki konut kredisi maliyetleri ne kadar? Şu anda en uygun taksitlerle 200 Bin TL konut kredisi hangi bankalardan çekilir?

KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZLERİ

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri yapmasının ardından vatandaşların bunun kredi faizlerine yansımasını da beklemişlerdi. Kamuı bankaları bu yönde adım atarken özel bankalar tam tersi uygulamalara gittiler. Kamu bankalarında konut kredisi faizleri inerken bazı özel bankalarda konut kredisi faizlerinde küçük çaplı artırımlar meydana geldi. Peki Kasım ayı itibariyle hangi banka yüzde kaç faizle konut kredisi veriyor? 

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Son yapılan güncelleme ile kamu bankalarında verilen konut kredisi faizleri eşitlendi. Bu gelişmeyle Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası aylık yüzde 1,29 faizle müşterilerine konut kredisi vermeye başladılar. Bu bankaların resmi internet sitelerinde yer alan hesaplama araçlarından yapılan hesaplamalarda 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisinin yeni maliyetleri müşterilere duyuruldu.

120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenler Vakıfbank'ta, Halkbank'ta ve Ziraat Bankası'nda ortak olarak 3.285 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda kullanılan konut kredisinin toplam maliyetinin ise 394.288 TL olduğu bildirildi.

vakıfbank konut kredisi maliyet hesaplaması

AKBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Uygun faizli konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Akbank'ın konut kredisi için müşterilerine uyguladığı faiz oranı aylık yüzde 1,39 olarak açıklandı. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 3.435 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

akbank konut kredisi maliyet hesaplaması-1

İŞ BANKASI 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,38 kredi faizi uygulandığını açıkladı. İş Bankası'ndan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.420 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 410.446 TL olduğu bildirildi.

iş bankası konut kredisi maliyet hesaplaması

YAPI KREDİ BANKASI 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Yapı Kredi Bankası'nın yaptığı açıklamaya göre konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,44 kredi faizi uygulanıyor. Müşteriler 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi talep ettiklerinde aylık 3.511 TL kredi taksiti ile karşılaşıyorlar. 

GARANTİ BBVA 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Konut kredisi kullanmak için tercihlerini Garanti BBVA'dan yana kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,48 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler vade süresince her ay Garanti BBVA'ya 3.572 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@