Konut Kredisi İndirimi Bahane, Müteahhitlerin Ev Fiyatlarına Zammı Şahane!

Bankaların konut kredisi faiz indirimi tüm hızı ile sürerken ev almak isteyen vatandaş konut fiyatlarına zam şoku yaşıyor! Ev fiyatları büyük bir hızla artarken müteahhitlerin zam fırsatçılığı büyük tepki çekiyor! Ev almak isteyen kişiler düşen faiz oranları ile harekete geçerken vatandaş bu seferde fırsatçı müteahhit engeline takıldı.

EMLAK HABERLERİ 17.11.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Bankaların konut kredisi faiz indirimi tüm hızı ile sürerken ev almak isteyen vatandaş konut fiyatlarına zam şoku yaşıyor! Ev fiyatları büyük bir hızla artarken müteahhitlerin zam fırsatçılığı büyük tepki çekiyor!

Ev almak isteyen kişiler düşen faiz oranları ile harekete geçerken vatandaş bu seferde fırsatçı müteahhit engeline takıldı. Düşen konut satış rakamları sonrasında dibe vuran konut fiyatları artan talep ile yönünü yukarı çevirdi. Konuta Talep Arttı, Ev Fiyatları Yükseldi! Konuta olan talep kademeli olarak artmaya başlarken ne yazık ki konut fiyatları da aynı hızla yükselmeye başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar alım için harekete geçerken ne yazık ki konut fiyatlarına gelen zam ile büyük şok yaşadı. Konut Fiyatları 2020 Yılında Yükselmeye Devam Ediyor, Ev Almanın Tam Zamanı2019 yılında yaşanan dolar kuru krizi sonrasında hızla yükselen inşaat maliyetleri nedeni ile konut fiyatlarına zam yapılması kaçınılmaz bir son olarak görülüyor. İnşaat sektörünün elindeki konut stoku sayılarının son derece fazla olması nedeni ile şu anda yaşanan inşaat maliyeti artışının fiyatlara yansıtılmadığı ancak konut stoku tükendiği anda konut fiyatlarına en az yüzde 40 oranında zam geleceği belirtiliyor. Ev Almak İsteyenler Burada Toplanıyor >>>KATILMAK İÇİN TIKLAYani şu anda hem düşen konut kredisi faiz oranları hem de düşük seyreden konut fiyatları ile ev sahibi olmanın tam zamanı olduğu belirtiliyor. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@