Konut Kredisi Kampanyasında Devrim Yapan Yapı Kredi Bankası Yüzde 1,37 Faizle Ev Sahibi Yapıyor!

Özel bankalar arasında en düşük faizli konut kredisi kampanyasını düzenleyen Yapı Kredi Bankası, müşterilerin hayallerini kurdukları evleri satın almaları için finansman desteği vermeye devam ediyor. 

Finans 30.07.2021 - 00:27 30.07.2021 - 00:31 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de özel bankalar içerisinde konut kredisi devrimi yapan Yapı Kredi Bankası müşterilerinin hayallerini kurdukları evleri satın almaları için finansman desteği vermeye devam ediyor. Tüm özel bankalar içerisinde en düşük faizli konut kredisi kampanyasını düzenleyen Yapı kredi Bankası her gün çok sayıda kredi başvurusu alıyor.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSi KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilere verilen konut kredisi kampanyası kapsamında çeşi,tli avantajlar tanınıyor. Satın alınmak istenen konut üzerinde ipotek tesis edilerek verilen bu konut kredisi ile müşteriler aradıkları finansman desteğini rahatlıkla elde edebiliyorlar. 

Yapı Kredi Bankası tarafından verilen konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 120 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Konut kredisi kullanmak için Yapı Kredi Bankası'na başvuru yapan vatandaşların kredi vadesinin sonunda yaşlarının 70'den fazla olmaması gerekiyor. 

Müşteriler kredi taksitlerini kredi başvurusu yaparken belirlenen ödeme planına uygun bir şekilde yapmalıdırlar. Dileyen müşteriler ise ara ödemeler yaparak kalan taksit tutarlarında azalma sağlayabiliyorlar. Ek olarak ise müşteriler kredi borçlarının tamamını istedikleri an ödeyerek kredilerini kapatabiliyorlar. 

Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sunulan bir diğer imkan da yatırım amacıyla ortak konut satın almak isteyen iki kişinin konut kredisini ortak bir şekilde kullanabilmesi oluyor. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında bulunuyor. Bu kredi kampanyasından yararlanarak konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,37 faiz oranı uygulanıyor. Bu faiz oranı şu anda özel bankalar arasında en düşük faizli konut kredisi kampanyası anlamına da geliyor. 

YAPI KREDİ BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Yapı Kredi Bankası'ndan 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşterilerin hangi maliyet hesaplamaları ile karşılaşacakları da banka tarafından açıklandı. Buna göre 60 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 2.455 TL kredi taksiti ödeyecekler. 

konut kredisi kampanyası-1

100 bin TL konut kredisini 120 ay vade ile kullanan müşteriler ise bankaya her ay 1.702 TL kredi taksiti ödeyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@