Konut Kredisi Ön Başvuru Formu! 0.89 - 0.99 Faiz Oranı Geç Kalmayın

0.89 ve 0.99 faiz oranıyla 300.000 TL konut kredisi çekmek için şartlar neler? Konut kredisi ön başvuru formu açıldı mı? Başvurular ne zaman, nasıl yapılacak? Kamu bankalarından son dakika duyurusu...

Finans 25.05.2022 - 09:58 25.05.2022 - 10:02 Mustafa Karagöz

0.89 faiz oranıyla 2. el ev almak, 0.99 faiz oranıyla 0 konut sahibi olmak kamu bankalarına başvuru yaparak mümkün olacak. Müjdesi 2 hafta önce verilen konut kredisi paketi ile vatandaşlar çok ucuz aylık faiz oranı ve yıllık maliyet tablosuyla kredi çekebilecek ve ev sahibi olabilecekler. Kredi ile ev almak isteyenler için şartlar ve başvuru işlemlerine dair detaylar şöyle;

İLK BAKMANIZ GEREKEN ŞARTLAR

Konut kredisi başvuruları öncesinde şartların sağlanması en önemli aşama. Çünkü kredi paketinde de müşterilerin sahip olması gereken veya yapması istenilen özellikler var. Bu özelliklerin tamamlanması halinde vatandaşlar konut kredisi çekebilirler. Bu özelliklerin neler olduğu ise Maliye Bakanlığı tarafından ilan edildi. Şartlara uygun olanlar yada yapılması istenen işlemleri tamamlayanlar 0.99 ve 0.89'dan yararlanabilecekler. 

Sıfır Ev Alacaklar...

Sıfır ev alacak olanlar için çok özel bir şart bulunmuyor. Planlamasını yeni bir binadan sıfır bir konuttan yana kullananlar evin sıfır yapı olduğuna dair belge ile kamu bankalarına başvuru yaptığında 0.99'dan kredisini çekebilecek 120 ay vadede ödeyecekler. 

İkinci El Ev Alacaklar..

Bu kredi paketinde sağlanması gereken şartlar var. 0.89 faiz oranı hem ikinci el ev hemde sıfır konutlar için geçerlidir. Altın veya dövizi olanlar, konut kredisi aşamasında bu birikimlerini bozduracaklar. Alacakların evin değerinin yüzde 50'sini bu yatırımları ile ödeyecekler. Geriye kalan yüzde 50'lik kısım ise 0.89 faiz oranı ve 120 ay vadeli devlet destekli konut kredisi ile ödenecek.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? ÖN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK İÇİN

Kamu bankalarının konut kredisi paketi için çalışmalarını tamamlanması beklenecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ise her bir banka resmi sitesinden ayrı ayrı duyuru ile ön başvuru formlarını yayımlayacak. Ardından ise başvurular şubelerden açılacak. Vatandaşlar şartlara uygun olup olmadıklarını, ne kadar konut kredisi çekebileceklerini ve kredi ödeme planına ilişkin tüm ayrıntıları başvuru aşamasından önce öğrenebilecekler. 

Başvurular Hangi Bankalara Yapılacak?

Konut kredisi kapsamında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası başvuru alacak olan bankalar. Ancak bu fırsatın finansman olarak sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Kredi çekmek istemeyenler başvurular başladığında Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarının duyurularını takip edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@