Konut Kredisi ve Fiyat İndirimi 3 Günde Bin Konut Sattırdı

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimin ardından markalı konut projesi üreticilerinden gelen konut fiyatlarına yüzde 20 indirim müjdesi beklendiği gibi konut satışlarını hızlandırdı. 

Emlak Haberleri 21.05.2018 - 09:05 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimin ardından markalı konut projesi üreticilerinden gelen konut fiyatlarına yüzde 20 indirim müjdesi beklendiği gibi konut satışlarını hızlandırdı. 

Satış Ofisleri Hafta Sonu Doldu Taştı

Markalı konut projelerinin satış ofisleri hafta sonu resmen istilaya uğradı. Konutta indirim yapan firmalar ve indirimli konut projeleri ofislerinde yaşanan yoğunluk kampanyanın ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne sererken indirim kampanyasının duyurulmasını takip eden 3 günlük süreçte bin adet konutun satıldığı öğrenildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan İNDER Başkanı Durbakayım 3 günlük süreçte 2 aylık konut satışı yapmayı başardıklarını belirterek “Kampanya sektöre çok ciddi ivme kazandırdı. Gelen taleplere yetişebilmek için satış ofislerine ilave personel aldık. 45 firma yaklaşık bin konut satışı gerçekleştirdi. Ortalama 2 aylık satışı 3 günde yaptılar” dedi.

Sektör 7 Milyarlık Satış Yapmayı Hedefliyor 

Konut sektörü yapılan indirimden 7 milyarlık satış yapılmasını beklerken markalı konut projelerinde satılmayan ve evde kalan konut stokunun da kısa sürede tamamlanması bekleniyor. İndirim stoklarla sınırlandırılırken sadece mevcut konutlar için fiyat indirimi yapılacak.

Kampanya kapsamında konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapılırken konut indirimine ek olarak aynı zamanda peşinat indirimi de yapılıyor. Konut peşinatı yüzde 5 seviyesine çekilirken konut kredisi faiz oranları da yüzde 0,98 seviyesine indiriliyor. Bu indirimlere ek olarak konutta KDV oranı yüzde 8 seviyesine çekilirken tapu harcı indirimi de yapılarak binde 20 olarak uygulanan tapu harcı binde 15 seviyesine çekiliyor.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@