Konut kredisi yapılandırma açıklaması var mı? Yüksek faizle çekenler yeniden hesaplanacak taksitler düşecek mi

0.99 faizle konut kredisi yapılandırması olacak mı? Yüzde 1.20 - 1.25 - 1.29 - 1.37 - 1.45 vb faiz oranlarıyla kredi çekip ev alanlara yapılandırma hakkı verilip taksitler düşecek mi? Açıklama var mı?

Finans 10.05.2022 - 10:09 10.05.2022 - 10:39 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Konut sektörünün uzun süre sonra haretlenmesine neden olacak müjde yaz öncesinde geldi. Mayıs ayı kabine toplantısından milyonların beklediği müjde geldi. Devlet destekli sağlanacak olan konut kredisi ilk defa alacaklar ile döviz yada altın bozdurarak ev alacak olanlara çok büyük avantajlar sunuyor. Konut kredisine ilişkin ilk detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenirken Maliye Bakanı Nureddin Nebati'de açıklamalarda bulundu. Ev alacaklar için açıklanan kredi paketine ilişkin en çok araştırılan başlıklardan birisi de 0.89 - 0.99 faizle konut kredisi yapılandırma yapılacak mı? oldu. Peki ev kredisi müjdesi ile yapılandırma müjdesi geldi mi? İşte son gelişmeler. 

0.89 - 0.99 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMASI! 1.20, 1.29, 1.37, 1.45 FAİZLİ KREDİ ÇEKENLERE BİNLERCE LİRALIK BÜYÜK MÜJDE VAR MI?

Konut kredisine ilişkin detaylar hakkında genel olarak ilk açıklama kabine toplantısı konuşması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. İki ayrı kredi paketi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu dönemde ev alanların destekleneceğini bildirdi. 

İlk açıklama ile evi olmayan ve ev almak isteyenlerin 0.99 faiz oranıyla konut kredisi kullanabilecekleri bildirildi. Bu kredi 2 milyon TL'ye kadar geçerli olacak ve geri ödeme süreci 120 ay vade ile sağlanacak. 

İkinci açıklama ise döviz hesabı veya altın hesabı olup bu hesaplarını bozduranlar için geçerli olacak. Bunun dışında fiziki altın satımı da geçerli olacak. Bu kredi paketi ise 0.89 faiz oranı ve 120 ay vade olanağı sağlıyor. 

NUREDDİN NEBATİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konut kredisi için detayları sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile açıkladı. Bakan Nebati kimlerin hangi koşullar altında konut kredisi kullanabileceklerini detayları ile açıkladı. 

nureddin nebati 0.99 kredi açıklaması

YAPILANDIRMA OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den gelen iki ayrı açıklamada; söz konusu kredinin kullanım detaylarına ilişkin bilgi verildi. Geçmiş dönemde ev almak için kredi çekenlerin, kullandıkları faiz oranları üzerinden yapılandırma olup olmayacağına ilişkin açıklama geldi.

Ne Yapılacak?

Kamu bankaları olan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi başvurularını açtıklarında yapılandırma yapılıp yapılmayacağına ilişkin bilgi verecekler. Eğer yapılandırma yapılacaksa şartlar ilan edilecek ve başvurular alınacak. Ancak bankaların yapılandırma yapmama ihtimalleri de bulunuyor. 

Bankalardan yapılandırma için resmi açıklama geldiği anda Android ve IOS üzerinden indirilebilien Emlak365 uygulamamız ve web bildirimimiz üzerinden bilgi verilecek. Uygulamamızı indirerek detayları anlık takip edebilirsiniz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@