0.69 ve 0.79 Faizle Ev Sahibi Olma İmkanı! Banka Banka Konut Kredisi Kampanyaları

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranları listesini takip etmeye devam ederken ne yazık ki bankalarda yükseliş sürüyor. Ancak bazı bankalar özel koşullar altında düşük faizli kredi desteği vermeye devam ederken 0.69 konut kredisi kampanyası sürüyor. Kredi faiz oranlarında yaşanan yükselişin ardından ev sahibi olmak zorlaşırken 26 Nisan 2021 Pazartesi günü en uygun kredi veren bankalar listesi ile bankalardan satılık gayrimenkul ilanları için verilen düşük faizli kredi fırsatları!

0.69 ve 0.79 Faizle Ev Sahibi Olma İmkanı! Banka Banka Konut Kredisi Kampanyaları

Yükselen konut kredisi faiz oranları sonrasında vatandaşlar düşük faizli kredi kampanyalarını yakından takip etmeye devam ederken özellikle de ev sahibi olmak isteyenlere bankalar tarafından özel kampanyalar sunuluyor. 

Son dönemde bankaların batık kredi miktarı yükselirken bankadan satılık konut ilanları da artış gösterdi. Bankalar ellerinde oluşan yoğun konut stokunu eritmek amacı ile düşük faizli kredi destek kampanyaları başlatarak konut satışlarını destekliyor. 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI SATILIK BANKA GAYRİMENKULLERİ İÇİN YÜZDE 0.69 ORANI İLE FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLIYOR

Satışa sunmuş olduğu konutlar için düşük oranlı finansman  desteği açıklayan Türkiye Finans Katılım Bankası "Ev Sahibi Olmak İçin Büyük Fırsat" sloganı ile duyurduğu kampanya kapsamında Türkiye Finans satılık gayrimenkulleri için yüzde 0.69 seviyesinden başlayan oranlarla finansman desteği sağlayacak. 

Başlatılan kampanya kapsamında Türkiye Finans bünyesindeki satılık gayrimenkullere özel olarak Gayrimenkul Finansmanı desteği 0,69'dan başlayan kâr oranı avantajı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile sunulacak. Kampanya 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. 30 Haziran tarihine kadar başvuru yapan kişiler yüzde 0.69 oranı ile 120 ay taksitle ev sahibi olma imkanı elde edecek. 

Kampanyada 60 aya kadar vadeli finansman talepleri için yüzde 0,69 oranı ile kredi verilirken, 61 -120 ay vadeli finansman talepleri için ise yüzde 0.79 oranı ile finansman desteği sağlanacak. 

Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 120 ay vadeli konut finansmanı kullanan kişinin aylık taksit tutarı bin 292,88 TL olarak gerçekleşirken, 60 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi taksit tutarı ise 2 bin 41 TL olarak gerçekleşecek. 

BANKADAN SATILIK EV NASIL ALINIR, AVANTAJLARI NELERDİR?

Bankalar KDV mükellefi statüsünde bulunmadıkları için satılık daireler, bankadan satılık arsalar, bankadan satılık tarlalar, bankadan satılık dükkânlar emsallerine göre daha uygun fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır. Bankacılık Kanunu uyarınca ana faaliyet konusu olmayan alanlar ile uğraşmaları yasak olan bankalar bu nedenle mülkiyeti banka üzerinde olan taşınmazları kısa sürede ellerinden çıkarmak zorundadır. 

Bu nedenle bankaların satışa sundukları konutlar emsallerine göre çok daha düşük fiyatla satılmaktadır. Bankaların internet siteleri üzerinden duyurulan bu satışlara başvurular internet üzerinden online olarak yapılmakta, ihale süreci içerisinde en yüksek teklifi veren kişi taşınmazı satın alma imkanına kavuşmaktadır.

Yorumlar (1)
DOĞAN YILDIZ 2 hafta önce
Hangi bankalar acaba