1+1, 2+1, 3+1 Ev Alacaklara! Albaraka Türk'ten 3 Seçenekli Faizsiz Ev Finansmanı

Son dönemlerde artan faizsiz bankacılık ile ev alımları kapsamında katılım bankaları farklı fırsatları sunmaya başladılar.

1+1, 2+1, 3+1 Ev Alacaklara! Albaraka Türk'ten 3 Seçenekli Faizsiz Ev Finansmanı

Son dönemlerde artan faizsiz bankacılık ile ev alımları kapsamında katılım bankaları farklı fırsatları sunmaya başladılar. Kış döneminde yükselen kar payı oranlarının ardından Albaraka Türk 3 farklı seçenekli konut finansmanı sunmaya başladı.

Türkiye'de faizsiz bankacılık işlemleri ile konut alımı taleplerinin artmasıyla katılım bankaları sundukları finansmanları daha cazip hale getirmeye başladılar. Bu kapsamda müşteriler için dezavantaj oluşturan bazı finansman özelliklerinden vazgeçen katılım bankaları bunların yanında ek olanaklar sunmaya başladılar. 

Katılım Bankalarının konut finansmanlarında sunulan bu ek olanakların başında müşterilerin belirledikleri esnek ödeme seçenekleri ile finansman borçlarının tamamlanması geliyor. 

ALBARAKA TÜRK'TEN VADEYE GÖRE DEĞİŞEN KAR PAYI ORANIYLA KONUT FİNANSMANI

Albaraka Türk Katılım Bankası'da müşterilerine Aralık ayı ortasında farklı konut finansmanı kar payı oranlarıyla diğer katılım bankalarına göre farklı bir paket sundu. Bu konut finansmanında vade sürecine göre kar payı belirleyen Albaraka Türk Katılım Bankası en düşük kar payı oranını orta vadeli finansman kullanımlarında sunuyor. Müşterilerinin düşük vadeli finansman kullanımlarında bir miktar daha yüksek kar payı uygulayan Albaraka Türk Katılım Bankası uzun vadeli konut finansmanında ise daha yüksek oranda finansman imkanı sunuyor. Albaraka Türk uzun vade olarak 120 ayı esas alırken kısa vade 3 -60 ay arası oluyor. Orta vadeli ödeme planı ise 61 ile 70 ay arası olarak kabul ediliyor. 

Bankanın Açıkladığı Kar Payı Oranları

3 ay ile 60 ay arası vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.47

61 ay ile 70 ay arası vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.45

71 ay ile 120 ay arası vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.49

KATILIM BANKALARINDA KONUT FİNANSMANI KULLANIMI NASIL YAPILIYOR?

Ev almak isteyen müşteriler katılım bankalarından konut finansmanı kullanarak ev almak istediklerinde, bankaya başvuruda bulunuyorlar. Banka finansman başvurusunun onaylanması durumunda alınmak istenilen evi müşteri adına alıyor. Daha sonra konut finansmanı ile üzerine kar payı oranlarını ekleyerek müşteriye taksitle satın alma imkanı sunuyor. Vade süreci genellikle 120 ay oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)