120 Ay Vadeli 120.000 TL Ev Kredisi Yıllık Maliyet Tablosu

Mart ayının ikinci haftasında en düşük konut kredisi faiz oranı devlet bankası olan Vakıfbank'ta.

120 Ay Vadeli 120.000 TL Ev Kredisi Yıllık Maliyet Tablosu
Mart ayının ikinci haftasında en düşük konut kredisi faiz oranı devlet bankası olan Vakıfbank'ta. Bunun dışında Akbank'ta müşterilerine Vakıfbank'ın sunduğu orana yakın bir seviyede kredi sağlıyor. Ev alımlarına aracılık eden bankaların güncel faizleri ve kredi ödeme planlarına dair örnekler haberimizde.

KONUT KREDİSİYLE EV ALIMI

Konut kredisi ile ev alacak olan vatandaşların göz önünde bulundurmaları gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususların başında konut kredisi kullanılacak olan bankanın, kredi maliyet oranları. Müşteriler kredi kullanılacak bankaya karar verme aşamasında çok dikkatli olmalılar. Emlak365.com olarak bizler bankaların kredi olanakları incelenirken dikkat edilebilecek bazı hususları paylaşıyoruz.

1-) Faiz oranlarının diğer bankalara göre düşük olması.

2-) Aylık gelir durumuna göre esnek ödeme seçenekleri sunması.

3-) Kredi masraf tutarları.

4-) Yüksek faizle kullanılan krediler için daha sonra yapılandırma imkanı sağlanması.

5-) Ek teminat, kefil gibi özel şartların uygunluğu.

Konut kredisi ile ev alacaklar için en temel hususlar yukarıda yer aldığı gibidir. Ancak müşterilerin alacakları ev için kullanacakları kredilerde kendilerine uygun olmasına dikkat etmeliler.

MART AYI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Mart ayı içerisinde konut kredisi kullanarak ev alacaklar için faiz oranları sürekli değişim içinde. Bankalar son günlerde faiz oranlarını aşağı yönlü bir kaç puan indirdiler. Bu dönemde en dikkat çeken bankalar ise Vakıfbank, Akbank gibi bankalar oldu. Bu bankaların güncel konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

120 ay vadeli Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32

120 ay vadeli Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34

120 ay vadeli Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37

120 ay vadeli Halkbank ve TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.38

120 ay vadeli Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.39

120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ ÖDEME PLANIYukarıda yer alan tabloda görüldüğü gibi en düşük aylık faiz olan yüzde 1.32 ile 120 bin TL konut kredisi 120 ay vadeli ödeme planında aylık 1998 TL taksitle ödenir. 10 yıl sonunda yapılcak toplam geri ödeme ise 241 bin TL seviyesinde olur. Akbank üzerinden yüzde 1.34 faizle 120 ay vadeli 120.000 TL konut kredisi kullanılırsa taksit tutarı aylık 18 TL artar ve 2 bin 16 TL olur. 120 ay sonunda yapılacak toplam ödeme ise 243 bin TL'den bir miktar fazla olur.
Yorumlar (0)