120 Ay Vadeli Arsa Kredisi! Yatırım Yapacaklara Uzun Vadeli Kredi Fırsatı

Çok sayıda banka arsa kredisi kullanımlarında müşterilerine en fazla 60 ay vade uyguluyorlar. Bazı bankalarda ise uzun vadeli kredi kullanımlarında vade farkı uygulaması bulunuyor. Şekerbank tarafından sağlanan arsa kredisi kullanımlarında ise sabit faizle 120 vadeli kredi kullanımı mevcut.

120 Ay Vadeli Arsa Kredisi! Yatırım Yapacaklara Uzun Vadeli Kredi Fırsatı

Gayrimenkul fiyatları Eylül ayı itibariyle düşme eğilimine girdi. İlkbahar döneminde durağan emlak sektörü yaz aylarında anlık gelen kredi kampanyaları ile oldukça hızlanmıştı.

Pandemi süreci nedeniyle yükselen altın ve dolar gibi yatırım araçlarını bozduran vatandaşlar piyasanın daha da hareketlenmesine neden oldu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise kredi kampanyaları sona erdi. 

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ DURAĞANLAŞTI

Yaz aylarında sağlanan kredi fırsatlarının ardından Ağustos ayından sonra bu imkanlar kayboldu. 

Bankalar kademeli olarak kredi faiz oranlarını artırdılar. Ağustos döneminde de süregelen hareketlilik Eylül ayında ise daha hızlı düşmeye başladı. Emlak sektöründe yaşanan bu hareketliliğin ardından ise başta arsa, tarla gibi gayrimenkullerde fiyatlar düştü. 

ŞEKERBANK ARSA KREDİSİ - 120 AY VADE İMKANIYLA

Gayrimenkul fiyatlarının düştüğü bu dönemde arsa almak isteyenler kredi kullanmak istemeleri durumunda çok sayıda banka üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirler. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi çok sayıda banka arsa kredisi kullanımlarında 60 ay vade olanağı sunuyor. 

Daha uzun vadeli kredi kullanmak isteyenler için ise Şekerbank 120 ay vade olanağı sunuyor. Şekerbank müşterilerinin alacağı arsanın değerinin yüzde 50'sine kadar kredi imkanı sunuyor. Kredi geri ödemelerinde uygulanacak faiz oranı ise kişiye özel belirleniyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kredi kullanacak olan müşteriler için banka bir uyarıda bulundu. Şekerbank'ın web sitesinde yer alan açıklamada,"Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınabilir."

Tüm bu özelliklerle kredi kullanacak olan bir müşteri başvurularını Şekerbank şubelerinden yapacaklar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)