20 Yıl Vadeli Konut Kredisinde Faizler Düştü

Garanti BBVA müşterilerinin kredili konut alımlarına daha düşük faiz oranlarıyla aracılık edeceğini ilan etti.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisinde Faizler Düştü
Garanti BBVA müşterilerinin kredili konut alımlarına daha düşük faiz oranlarıyla aracılık edeceğini ilan etti. Hafta ortasında yapmış olduğu güncelleme ile konut kredisi faiz oranlarında indirime giden Garanti BBVA'nın yeni dönem kredi kampanyasına ilişkin tüm ayrıntıları paylaşıyoruz.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ 

Garanti BBVA tarafından sağlanan konut kredisinde müşteriler ekspertiz değerine göre kredi kullanabilirler. Banka müşterilerinin alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi kullanımı sunuyor. Banka bazı durumlarda bu oranı alınacak evin tamamına kadar sağlayabiliyor. Bu tür konut kredisi kullanımı durumunda banka ek teminat talebinde bulunuyor. Müşteriler alacakları evin ekspertiz değerinin tamamı için kredi kullanmak, hiç peşinat ödemesi yapmak istemezlerse kendilerine ait başka bir evi teminat gösterebilirler.

Normal konut kredisi limiti kapsamında ev alacak olan vatandaşlar için örnek hesaplama formülü şu şekilde olacak. Örneğin 350 bin TL değerinde ki bir evi alacak olan müşteriler konut kredisi kullanmak istediklerinde, bu rakamın yüzde 80'i için kredi kullanabilecekler. 350 bin TL değerindeki bir ev için 70 bin TL peşinat ödemesi yapacak olan müşteriler 280 bin TL kredi kullanabilirler.240 AY VADE OLANAĞI SUNUYOR

Garanti Bankası'nın konut kredisi kullanımlarında müşteriler için en önemli etmenlerden bir tanesi kredi vade süreci. Bilindiği üzere çok sayıda banka müşterilerine en fazla 10 yıl, 120 ay vadeli konut kredisi kullanabilirler. Bu vade süreci bazı bankalarda en fazla 180 aya çıkıyor. Ancak garanti BBVA müşterilerinin konut kredisiyle ev alımlarına 240 aya kadar vade olanağı sunuyor. Bankanın sağladığı bu oran çok sayıda banka arasında en uzun vade oranı oluyor.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için Garanti BBVA faiz indirimine gitti. Banka daha önceki dönemde müşterileirne aylık yüzde 1.40'den daha yüksek oranda kredi sağlıyordu. Son dönemlerde bu oranı yüzde 1.39 bandına çeken Garanti BBVA, bu oranı da güncelledi. Bankanın son kredi güncellemesinin ardından uygulanacak olan faiz oranı aylık yüzde 1.37 olarak açıklandı.

100.000 TL için Ödeme PlanıKonut kredisiyle ev almak isteyen müşteriler Garanti BBVA'dan 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanırlarsa yıllık maliyet yüzde 18 bandında olacak. Müşteriler 10 yıl sonda 100 bin TL krediyi 206 bin TL olarak ödeyecekler. Ödemeler ise aylık 1703 TL taksitle yapılacak.
Yorumlar (0)