2021'in İlk Konut Kredisi Faiz İndirimi Akbank'tan! Ev Alacaklar Maliyetler Düştü

Akbank 2020 yılsonunda sağladığı konut kredisi faiz oranlarını 2021 yılının ilk günlerinde değiştirdi. Bankanın resmi sitesinden yapılan açıklamada sunulan kredi faiz oranlarının düşürüldüğü bildirildi. İşte Akbank'ın 120 ay vadeli yeni konut kredisine dair tüm özellikler.

2021'in İlk Konut Kredisi Faiz İndirimi Akbank'tan! Ev Alacaklar Maliyetler Düştü

2021 yılının ilk günlerinde konut kredisi faiz oranları belli bir seviyenin üzerinde bulunuyor. Önümüzdeki dönemlerde ev almanın hayalini kuranlar bankalardan düşük faizli kampanyalar bekliyorlar. Bu konuda adım atan ilk banka ise Akbank oldu. 

AKBANK'TAN KONUT KREDİSİ HAMLESİ

Akbank müşterilerinin uzun vadeli konut alımlarında vade farkı uygulaması olmadan kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor.

2020 yılının Aralık ayı sonunda konut kredisi faiz oranları ile en uygun kredi sunan bankalardan biri olan Akbank yüzde 1.41 faiz uyguluyordu. 2021'in ilk işlem gününde kredi faiz oranlarını güncelleyen banka müşterilerine yüzed 1.39 ile kredi sunacağını ilan etti. 

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarının sıfır konut alımlarında yüzde 1.49, ikinci el konut alımlarında yüzde 1.65 olduğu dönemde Akbank'ın kredi indirimi dikkat çekiyor. 

KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Akbank konut kredisi kullanarak ev alacak olan müşterilere banka standart kredi özelliklerinin yanında bankaya özel ek avantajlar da sağlıyor. 

Yüzde 1.39 faiz oranıyla kredi sağlayan Akbank, konut kredisi kullanımında müşterilerine uygun ödeme koşulları ve kişiye özel ödeme planları sunduğunu duyurdu. Müşteriler aylık kazançlarına göre talep ettikleri yöntemle kredilerini geri ödeyebilirler. 

Konut kredisinde ödeme erteleme özelliği sunmayan banka esnek ödeme seçenekleri ve 120 ay vade imkanı sunuyor. 

100.000 TL AKBANK KONUT KREDİSİ

Akbank'ın sunduğu konut kredisi özellikleri ile; aylık eşit taksitle ödemeli 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanımı durumunda ödeme planı aşağıda yer alan tabloda ki gibi olacak.

Akbank konut kredisi başvurusunda bulunacak olan müşteriler bankanın müşteri hizmetleri üzerinden detaylı bilgi alabilir, başvurularını ise kendilerine yakın Akbank şubeleri üzerinden yapabilirler.

Emlak365.com

Yorumlar (0)