24 Mayıs - 1 Haziran 150.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı! Tüm Liste

Kamu bankaları ve özel bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum netleşti. 24 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak faiz oranları bankaların sunduğu ödeme planını 150 bin TL üzerinden derledik.

24 Mayıs - 1 Haziran 150.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı! Tüm Liste

Yaz döneminde emlak sektörünün canlanması ve konut satışlarının artması bekleniyor. Her ne kadar faiz oranları çok yüksek seviyede olsa da müşteriler konut kredisi kullanarak ev almanın planlamasını yapmaya devam ediyorlar. 

Emlak365.com olarak bizlerde bankaların 24 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında geçerli olan konut kredisi faiz oranlarını derledik. En düşük faizle sağlanan konut kredisi oranları ile aylık ve toplam kredi ödeme planları sizlerle. 

EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARIYLA MAYIS HAZİRAN KONUT KREDİSİ

Bankaların konut kredisi faiz oranları halen yüksek seviyelerde yer alıyor Bu dönemde en düşük faiz oranını sağlayan bankalar arasında Vakıfbank sunduğu oranlarla dikkat çekiyor. 

Vakıfbank halen kampanyalı sağladığı konut kredisiyle müşterilerine diğer bankalardan daha uygun maliyetle kredi veriyor. Sarıpanjur Konut Kredisi kapsamında kredi sağlayan Vakıfbank, müşterilerine yüzde 1.32 faiz oranı sunuyor. Ev alacaklar için bu oran diğer bankaların daha üzerinde yer alıyor. 

Vakıfbank'ın hemen altında ise konut kredisi faizlerinde diğer kamu bankaları öne çıkıyor. 

Ziraat Bankası uzun vadeli konut kredisi kullanımlarında müşterilerine yüzde 1.37 faiz oranı sağladığını ilan ederken Halkbank ise müşterilerine yüzde 1.38 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunuyor. İki banka da müşterilerine esnek ödeme planı sunuyor. 

AKBANK, TEB, İŞ BANKASI, QNB FİNANSBANK VE DİĞER BANKALAR

Kamu bankalarının dışında özel bankaların sağladığı konut kredisi indirimlerinden faydalanmak isteyenler için oranları listeledik. İşte en düşük konut kredisi faiz oranına sahip olan bankalar ve sundukları ek avantajlar. 

Akbank 24 Mayıs - 1 Haziran 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.39

Garanti BBVA 24 Mayıs - 1 Haziran 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.46

İş Bankası 24 Mayıs - 1 Haziran 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45

Yapı Kredi 24 Mayıs - 1 Haziran 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45

QNB Finansbank 24 Mayıs - 1 Haziran 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.56

150.000 TL KREDİ KULLANIRSAM NE KADAR ÖDERİM?

Konut kredisi kullanımlarında ödemelerin nasıl yapılacağına ilişkin tablo yukarıda yer aldığı gibi. Müşteriler kredilerini banka banka ödeme planlarına göre yapacaklar. Yüzde 1.32'lik Vakıfbank konut kredisi ile 150 bin TL kredi aylık 2 bin 500 TL ile ödenir. Ödemeler 120 ayda 301 bin TL olarak yapılır. 

Yorumlar (0)