240 Ay Vadeyle Sabit Faizli Konut Kredisi Garanti Bankası'ndan

Aylık sabit faiz oranı ve sabit kredi taksiti ile ev almak isteyenler için en uzun vadeli kredi olanaklarından bir tanesi de Garanti BBVA tarafından sağlanıyor. Banka müşterilerine 240 ay, 20 yıl vade ile kredi olanağı sunuyor.

240 Ay Vadeyle Sabit Faizli Konut Kredisi Garanti Bankası'ndan
Konut kredisi ile ev almak isteyen ancak 10 yıl üzerinde vadeli konut kredisi imkanı arayanlar için Garanti BBVA çok uzun vadeli kredi olanağı sağlıyor. Bankanın bahar döneminde sunduğu konut kredisi olanaklarını tüm detaylarını ve başvuru şartlarını inceledik.

UZUN VADELİ KONUT KREDİSİ

Garanti BBVA tarafından sağlanan konut kredisi olanağında vatandaşlara 20 yıllık bir ödeme planı sunuluyor. Müşteriler alacakları ev için kredi kullandıklarında ödemelerini 240 ay vade ile yapabilecekler. Bankanın sağladığı konut kredisinde sunulan bir diğer imkan sabit faiz.

Kullanılan konut kredisi için sabit faiz ödemesi yapacak olan vatandaşlar kredi kullandıkları her ay ne kadar ödeme yapabileceklerini bilecekler. Garanti Bankası'nın halen uygulamada konut kredisi kampanyası için uzun vade sürecinin dışında uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri de sunuyor.

GERİ ÖDEME SÜRECİNE DAİR DETAYLAR

Garanti Bankası'nın 240 ay vadeli konut kredisi ile ev alacaklar için faiz oranları vade sürecine göre değişmiyor. Müşteriler bankadan kredi kullandıklarında ister 36 ay vade ile ödeme yapsınlar isterlerse 240 ay vade ile ödeme yapsınlar kullanacakları kredi için aynı oranda faiz ödeyecekler.

Bahar dönemi Mart 2021 dönemi kredi paketleri kapsamında Garanti BBVA 36 ay, 60 ay, 120 ay ve 240 ay vadeli konut kredisinin aylık faiz oranı yüzde 1.61 olarak uygulanacak.

EVİN DEĞERİNİN YÜZDE 80'İ İÇİN KREDİ LİMİTİ

Garanti BBVA ev alacak olan müşterilerine alacakları evin değerinin yüzde 80'i oranında kredi olanağı sağlıyor. Banka müşterilerinin alacakları evi belirlemesinin ardından ekspertiz çalışması gerçekleştiriyor. Ekspertiz çalışmasının ardından oluşturulan raporda yer alan konut fiyatının yüzde 80'i oranda kredi verilecek.

Örneğin ekspertiz raporunda değeri 250 bin TL bildirilen bir konut için kredi kullanacak olan müşteriler bu rakamın yüzde 80'i oranında yani 200 bin TL kredi kullanabilecekler. Bu krediyi de 240 ay vadeli ödeme planıyla ödeyecekler.
Yorumlar (0)