2.553 TL Taksitle 150 Bin TL Konut Kredisi Ziraat Bankası'ndan!

Türkiye'de yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar bu isteklerini yerine getirebilmek için ciddi bir mali yükün altına girmek zorunda kalıyorlar. Bu noktada vatandaşların en büyük yardımcısı ise bankaların konut kredisi kampanyaları oluyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası şartları nelerdir?

2.553 TL Taksitle 150 Bin TL Konut Kredisi Ziraat Bankası'ndan!

Türkiye'de konut yatırımı yapmak en kıymetli yatırım yollarından birisi olarak değerlendiriliyor. Henüz ev sahibi olmayanlar veya evleri olmasına rağmen yatırım maksadıyla konut satın almak isteyen vatandaşlar çok ciddi bir mali külfet ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu mali külfetin yüklenilebilmesi iç,n finansman desteğini ise bankalar konut kredisi kampanyaları ile sunuyorlar.

Konut kredisi denilince Türkiye'de ilk olarak akla kamu bankaları geliyor. Hem düşük faiz hem de esnek ödeme planları nedeniyle kamu bankaları tercih sebebi olurken Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen çok önemli sayıda potansiyel müşteri bulunuyor. Bu müşteriler Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasının özelliklerini öğrenebilmek amacıyla araştırmalar yapıyorlar.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELER?

Ziraat Bankası tarafından müşterilere verilen konut kredisi için kampanya özellikleri araştırılıyor. Banka tarafından detaylı bir bilgilendirme açıklaması yapıldı. Bu açıklama ile Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasının detayları da ortaya çıktı. Buna göre müşteriler ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındaki konutların yüzde 90'lık miktarı için kredilendirme yapabiliyorlar.

Ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin üzerinde olan konutlar için ise ancak yüzde 80 oranında kredilendirme yapılıyor. Bunların yanından konut kredisi kullanan müşterilerin satın alacakları gayrimenkul üzerinde Ziraat Bankası tarafından ipotek tesis ediliyor. Konut kredisi kullanan müşterilere Ziraat Bankası tarafından deprem sigortası ve konut sigortası ile hayat sigortası ürünlerinin de sunulduğu bildirildi.

ZİRAAT BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan Ziraat bankası müşterileri bankaya her ay 2.553 TL kredi taksiti ödüyorlar. 10 yı boyunca devam edecek olan kredi geri ödemeleri son 5 yılda ise ekonomik gelişmelerden dolayı oldukça makul bir seviyeye ulaşmış oluyor.

Yorumlar (0)