300.000 TL Ev Kredisi Ödeme Planı! İndirimli Faiz Oranlarıyla

Konut kredisi faiz oranlarına dair son dönemlerde yeni hamleler gelmeye başladı. Kamu bankalarından gelen faiz indirimlerine özel bankalarda dahil oldu.

300.000 TL Ev Kredisi Ödeme Planı! İndirimli Faiz Oranlarıyla
Konut kredisi faiz oranlarına dair son dönemlerde yeni hamleler gelmeye başladı. Kamu bankalarından gelen faiz indirimlerine özel bankalarda dahil oldu. Bu süreçte Vakıfbank, İNG Bank, Akbank, TEB, Garanti BBVA gibi bankaların oranları değişti.

Yeni indirimli faiz oranlarıyla konut kredisi çekip ev almak isteyenler için, ödeme planları oluşturduk. Bankaların güncel faizleriyle 300 bin TL kredi kulalnılması durumunda ödemelerin nasıl yapılacağını hesapladık. İşte banka banka konut kredisi olanakları.

İLK KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ VAKIFBANK'TAN GELDİ

Konut kredisi faiz oranları kısa dönem öncesine kadar yüzde 1.50 bandının üzerinde bulunuyordu. Vakıfbank'ta bu süreçte müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.40'lık faiz oranıyla aracılık ediyordu. Vakıfbank ay ortasında yaptığı düzenlemeler ile şubat ayının son haftasına indirimli faiz oranlarıyla konut kredisi sağlamaya başladı. Standart konut kredisi faiz oranlarında indirime giden Vakıfbank, bunun dışında bir de kampanya başlattı.

Yeşil Ev Kredisi

Vakıfbank tarafından başlatılan konut kredisi kampanyasında vatandaşlara alacakları evin enerji kimlik belgesine göre kredi sağlanacak. A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlardan alacak olan vatandaşlara yüzde 1.25 faiz oranıyla kredi sağlanacağı duyuruldu. Ayrıca müşteriler bu konut kredisi kampanyasıyla alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 90'ına kadar kredi sağlayabilecekler.

Standart Konut Kredisi 

Vakıfbank'ın standart konut kredisi faiz oranları ise yüzde 1.34 seviyesine indirildi. Müşterilerine esnek ödeme seçenekleri ile konut kredisi sağlayan Vakıfbank en fazla 120 vade olanağı sunuyor. Vakıfbank ile ev alacak olan vatandaşlar, alacakları ev için yüzde 10 peşinat ödemesi yaparak ev sahibi olabilecekler.

DİĞER BANKALARIN KREDİ FAİZ ORALARI

Akbank ve İNG Bank son dönemlerde konut kredisi faiz oranlarında indirime giden diğer bankalar oldu. Bu iki banka Vakıfbank'ın sunduğu oranın hemen ardından en avantajlı kredi sağlayan bankalar oldular. Akbank ve İNG Bank müşterilerine yüzde 1.35 faiz oranıyla kredi sağlıyorlar.

TEB ve Garanti BBVA'da müşterilerinin kredili ev alımlarında faiz oranlarında indirime giden diğer bankalar oldular. İki banka da müşterilerine yüzde 1.38 faiz oranıyla kredi sağlıyor. Diğer bankaların kredi faiz oranlarına dair tablo ise şu şekilde;

120 Ay Vadeli 300.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı



KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI

Kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının tamamı konut kredisi başvurularını sadece banka şubeleri üzerinden kabul ediyorlar. Ancak bankaların kredi kullanacak müşterileri için dijital kanallar üzerinden ön başvuru işlemleri bulunuyor.
Yorumlar (0)