350 Bin TL Konut Kredisi! Ziraat Bankası 120 Ay Vade İle ve Ödeme Planı İle Aylık Taksitler Kaç TL Olur?

Ziraat Bankası aracılığıyla konut kredisi kullanıp ev almak isteyenler, 10 yıl vadeli 350 bin TL kredi kullanmaları durumunda ödemeleri aylık kaç TL taksitle yaparlar? 10 yıl sonunda ödenecek toplam tutar ne kadar olur? Hesaplama ekranı.

350 Bin TL Konut Kredisi! Ziraat Bankası 120 Ay Vade İle ve Ödeme Planı İle Aylık Taksitler Kaç TL Olur?
Ziraat Bankası ekonomide oluşan dalgalı süreçte konut kredisi faiz oranlarını değiştirmeyen birkaç bankadan birisi oldu. Tüm müşterileri için kampanyalı konut kredisi sağlayan banka bunun dışında maaş müşterilerine de özel krediler sunuyor.

Tüm bunların dışında Ziraat Bankası'nın alınacak evin durumuna göre, kredi başvurusunda bulunacak olan müşterilerin durumlarına göre ayrı ayrı konut kredisi paketleri yer alıyor. Standart konut kredisi kullanarak ev almak isteyenlere de özel seçenekler sağlanıyor.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Kredi çekerek ev alma hayalinde olanlar için mart ayının sonunda beklenmedik bir gelişme yaşandı. Ekonomi gündemini derinden etkileyen görev değişiklikleri para piyasalarını ve banka kredilerini vurdu. Hafta başından itibaren devam eden hareketli süreç sonunda ise banka kredi faiz oranları yükseldi.

Bankalar genel olarak ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 1.50 bandının üzerine çıkardılar. Konut kredisinde faiz oranları ise yüzde 1.45 bandının üzerine çıktı. Geçtiğimiz hafta sonunda yüzde 1.40 bandının altında kredi sağlayan bazı bankalar ise oranları yüzde 1.50 seviyesine taşıdı.

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Son Durum

Ziraat Bankası geçtiğimiz hafta içerisinde konut kredisi kullanarak ev alacak olan müşterilerine yüzde 1.37 faiz oranıyla kredi olanağı sağlıyordu. Bankanın sağladığı bu oran yeni hafta başında da değişmedi. Önümüzdeki süreç içerisinde konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler bu faiz oranıyla geri ödemelerini yapacaklar.

350 BİN TL'LİK KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası'ndan 120 ay vade ile 350 bin TL konut kredisi çekecek olan bir müşteri ödemelerini aylık 5 bin 959 TL taksitle yapacak. 10 yıl sonunda 350 bin TL'lik konut kredisi toplam 717 bin TL olarak geri ödenecek.

Geri Ödeme PlanıZiraat Bankası konut kredisi kullanacak olan müşterilerine farklı ödeme seçenekleri de sunuyor. Yukarıda yer alan tablo aylık eşit taksitli ödeme planından oluşuyor. Müşteriler isterlerse iki ayda bir yada üç ayda bir ödeme seçeneklerinden faydalanabilirler.
Yorumlar (0)