7 Bankadan Konut Kredisi Kampanyası: 0.96 Faiz Oranı İle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Bankaların konut kredisi kampanyaları yakından takip edilirken son dönemde üst üste yaşanan depremlerin ardından kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyaları da hız kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile kentsel dönüşüm konut kredisi limiti arttırılmış ve vadesi uzatılmıştı.

7 Bankadan Konut Kredisi Kampanyası: 0.96 Faiz Oranı İle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için bankalar farklı şartlara sahip konut kredisi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Düşük faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen kişiler için ise kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası başladı. Kampanya kapsamında evini kentsel dönüşüme veren ev sahipleri ya da oturduğu ev kentsel dönüşüme giren kiracılara çok daha düşük faiz oranı ile konut kredisi kullanma imkanı sunuldu. 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Kentsel dönüşümü teşvik etmek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm faiz desteği sağlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güçlendirme kredisi, konut yapım kredisi, konut edinme kredisi kapsamında 400 baz puan, işyeri yapım kredisi ve işyeri edinme kredisi kapsamında ise 300 baz puan faiz indirimi yapılacağını ilan etti. 

Düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin oturdukları taşınmazın kentsel dönüşüm riskli yapı raporu olması ya da kentsel dönüşüm riskli alan ilan edilen yerde bulunması, evin anlaşmalı olarak kentsel dönüşüme verilmesi ve kentsel dönüşüm kira yardımı desteği alınmaması gerekiyor. 

7 BANKADAN ANLAŞMALI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 

Düzenleen kampanya kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destekten yararlanmak isteyen kişilere Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası yer alıyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.96 olarak uygulanıyor. 

Halkbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1.15 olarak uygulanırken Akbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,06 olarak uygulanıyor.

Yorumlar (0)