Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.34 Oldu!

Mart ayına girilmesi ile beraber bankaların kredi faiz oranlarında da güncellenmeye başlandı.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.34 Oldu!
Mart ayına girilmesi ile beraber bankaların kredi faiz oranlarında da güncellenmeye başlandı. Dün Ziraat Bankası tarafından yapılan konut kredisi faiz oranı indirimi açıklamasından sonra yeni faiz indirimi açıklaması da Akbank tarafından yapıldı. Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekildi.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! 

Bankaların konut kredisi faizleri Mart ayına girilmesi ile beraber düşüşe geçti. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası tarafından dün yapılan güncelleme ile konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 olarak revize edilmişti. Bugün yapılan yeni faiz oranı güncellemesi ile ise Akbank kredi paketinde konut kredisi faiz oranı rakamını yüzde 1.34 seviyesine çektiğini duyurdu.Söz konusu faiz güncellemesi sonrasında 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi paketinde Akbank tarafından uygulanan aylık taksit tutarı bin 680,12 TL olarak gerçekleşti. Uygulanan yüzde 1.34 faiz oranı ile 120 ay vadeli 500 bin liralık konut kredisi aylık taksit tutarı 8 bin 438 TL seviyesine çekilmiş oldu.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekilirken en uygun konut kredisi veren bankalar ise bu oranı uygulayan Akbank ve Vakıfbank oldu. Yüzde 1.35 faiz oranı ile konut kredisi veren ING Bank olurken Ziraat Bankası ise yüzde 1.37 oranı ile sıralamada ilk 5 içerisinde yer alan bir diğer banka oldu.

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekilse de söz konusu oran konut kredisinde psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 0.99 seviyesinin oldukça üzerinde kaldı. Merkez Bankası tarafından uygulanan parasal sıkılaşma politikası nedeni ile yakın tarihte bankaların konut kredisi faiz oranında bu rakamın altına inmesinin son derece zor olduğu belirtiliyor.
Yorumlar (0)