Akbank, Ziraat, İş Bankası, Vakıfbank, İNG, TEB Ucuzlayan Ev Fiyatlarına Sunulan Krediler

Devlet bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının konut kredisi, finansmanı kar payı oranları çok farklı seviyelere ulaştılar.

Akbank, Ziraat, İş Bankası, Vakıfbank, İNG, TEB Ucuzlayan Ev Fiyatlarına Sunulan Krediler

Devlet bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının konut kredisi, finansmanı kar payı oranları çok farklı seviyelere ulaştılar. Konut kredisi kampanyasının sona ermesinin ardından fiyatlarda düşme eğilimi görülürken bu dönemde bankaların konut kredisi faiz oranları da yükseldi. İşte bankaların müşterilerine sundukları yeni oranlar ve ödeme kolaylıkları.

Konut kredisi kullanımında tüm şartlar değişmiş durumda. Tüm bankalar geçtiğimiz hafta başından itibaren yapmış oldukları güncellemeler ile kredi faiz oranlarını çok farklı seviyelere taşıdılar. TCMB'nin hamlesi sonrası oluşan yeni faiz ortamında müşterilere devlet bankaları ile özel bankalar tarafından sunulan konut kredisi faiz oranları ile katılım bankaları tarafından sağlanaN  konut finansman imkanlarını tek tek inceledik. KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI SONA ERDİ FİYATLAR UCUZLAMAYA BAŞLADITarihi olarak nitelendirilen konut kredisi kampanyaları müşterilere çok özel koşullarda ev sahibi olma imkanları sunmuştu.Bu imkanlar konut alımlarını çok hızlı bir şekilde artırdı. Konutlara oluşan talebin çok yüksek seviyeye çıkmasının ardından konut fiyatlarında gözle görülür yükselmeler oldu. Ancak kredi kampanyalarının sona ermesiyle birlikte konut fiyatları da ucuzlamaya başladı. Uzmanlar konut fiyatlarında yaşanacak ucuzlamanın sınırlı olacağını ifade ediyorlar. Zira konut stoklarının oldukça azalmış olması fiyatların belli bir seviyenin üzerinde durmasının sağlayağı öngörülüyor.KONUT KREDİSİNDE EN DÜŞÜK ORANKonut kredisi kullanarak ev alacak olan vatandaşlara sunulan en düşük kredi faiz oranı yüzde 0.99. Ancak katılım bankalarının sağladığı faizsiz bankacılık işlemleri ile konut finansmanı kullanımlarında uygulanan kar payı oranı yüzde 0.94. 

Bu kar payı oranı Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanıyor. Banka müşterilerine Ağustos ayının ikinci yarısında 120 ay vade ile yüzde 0.94 kar payı oranıyla finansman imkanı sunuyor. Bu finansman imkanında müşterilere gelir durumuna göre esnek ödeme seçenekleri de sunuluyor. BANK BANKA KONUT KREDİSİ VE KONUT FİNANSMANI ORANLARIEv alacak olan vatandaşlara devlet bankaları ile özel bankalar tarafından sunulan konut kredisi faiz oranları ile katılım bankaları tarafından sağlana  konut finansmanı kar payı oranları listesi. 

Katılım Bankalarının Kar Payı OranlarıTürkiye Finans Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.94Vakıf Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.95Ziraat Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.99Kuveyt Türk Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.99Albaraka Türk Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.04Ziraat Katılım Katılım Bankası yeni konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.94

Devlet ve Özel Bankaların Faiz OranlarıVakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 0.99ICBC Bank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 0.99Fibabank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.05Alternatif Bank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.05QNB Finansbank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.08İş Bankası 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.15Akbank 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.19TEB 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.20İNG 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.24Emlak365.com


Yorumlar (0)