Akbank'ta Faizler Düştü! Ev Alacaklara Daha Uygun Maliyetli Konut Kredisi

Akbank ev alacak olan müşterilerine sağladığı konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. En uygun faiz oranıyla konut kredisi veren özel banka konumunda olan bankanın mart sonu nisan başı kredi olanakları haberimizde.

Akbank'ta Faizler Düştü! Ev Alacaklara Daha Uygun Maliyetli Konut Kredisi
Akbank konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Banka daha önceki süreçte konut kredisi faiz oranlarını değiştirmiş ve maliyet oranlarını yükseltmişti. Son güncelleme ile birlikte banka en düşük faiz oranına sahip özel bankalar arasında ilk sıralarda.

Ev alacaklar için Akbank'ın sağladığı yeni düşük faiz oranı ve kredi ödeme planına ilişkin ayrıntılar sizlerle.

AKBANK KONUT KREDİSİ

Türkiye'de ev alımlarının çok önemli bir kısmı kredili konut satışları ile gerçekleştirilir. Belli bir oranda peşinat ödemesi yapan vatandaşlar kalan tutarı ise bankadan 120 ay vadeli konut kredisi ile öderler. Taksitli olarak alınan evin ödeme süreci 10 yılı aştığından vatandaşlar kendilerine en uygun oranlarla kredi kullanmak isterler.

Politika faiz oranlarının yüzde 19.00 ile çok yüksek olduğu bu dönemde bankaların konut kredisi maliyet oranları da belli bir seviyenin üzerinde yer alıyor. Bu dönemde en düşük faiz oranına sahip olan bankalardan birisi de Akbank.

Akbank Kredi Maliyeti

Akbank yeni dönemde konut kredisi faiz oranlarında güncellemelere gitti. Kısa süre öncesine kadar yüzde 1.45 faiz oranıyla kredi sağlayan banka daha sonra bu oranı bir miktar yükseltti. Ardından yeni bir güncelleme yapan banka ilk sunduğu faiz oranından daha düşük tutarda bir oranla kredi sağlamaya başladı.

Bankanın mart sonu nisan ayı başı konut kredisi faiz oranı yüzde 1.43.

100.000 TL KREDİNİN MALİYETİ AYLIK ÖDEME PLANI

Ev alma hayalinde olanlar için Akbank'ın konut kredisi faiz oranı yüzde 1.43 yıllık kredi maliyeti ise yüzde 19.10 bandında bulunuyor. Bu kredi maliyet oranıyla ev alacaklar için 100.000 TL'nin 120 ay vadeli ödeme planı tablodaki gibi olacak.100 bin TL konut kredisi yıllık yüzde 19 maliyet oranıyla 10 yılda 211 bin TL olarak ödenir. Kredi ödemeleri ise aylık 1748 TL taksitle tamamlanır.

AYLIK EŞİT TAKSİTLE ÖDEMEK YERİNE

Akbank müşterilerine eşit taksitli ödeme planının dışında diğer bankalarda olduğu gibi ek olanaklarda sağlıyor. Özellikle gelir durumu değişkenlik gösterenler için kazanç tablosuna göre bir ödeme planı belirleniyor. Müşteriler toplam 6 farklı ödeme planından birini seçerek ev alabilirler. Ödemeler yüksek taksitli, düşük taksitli, serbest ödemeli ve 3 ayda bir ödemeli olarak yapılabilir.
Yorumlar (0)