Akbank'tan Faiz İndirimi! 100.000 TL Konut Kredisi Daha Ucuz

Akbank konut kredisi için uyguladığı faiz oranlarında değişikliğe gitti. Banka nisan ayının ikinci yarısından itibaren daha düşük maliyetle konut kredisi verecek.

Akbank'tan Faiz İndirimi! 100.000 TL Konut Kredisi Daha Ucuz
Kredi kullanarak ev alacak olan ve en uygun maliyet oranını arayan müşteriler için bankalardan yeni konut kredisi faiz indirimi haberi geldi. Bir süre önce konut kredisi faiz oranlarını artıran Akbank almış olduğu yeni kararlar faiz oranlarında yeni indirime gitti.

Akbank aracılığıyla konut kredisi kullanacak ve ev alacak olanlar için sunulan kredi faiz oranlarını 100 bin TL kredi kullanımı için oluşan ödeme planı ve diğer ayrıntıları aktarıyoruz.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Akbank resmi sitesinden yayımladığı yeni faiz oranları ile müşterilerine daha düşük faiz oranıyla kredi sağlayacağını ilan etti. Bankanın konut kredisi kullanımlarında sunduğu faiz oranları kısa süre öncesine göre kadar aylık yüzde 1.41 seviyesinde yer alıyordu.

Yeni Düzenleme İle

Bankanın faiz oranlarında gerçekleştirdiği yeni düzenleme ile bu faiz oranları aylık yüzde 1.39 seviyesine geriledi. Akbank'ın yapmış olduğu faiz indiriminin ardından ise konut kredisi yıllık maliyet oranları yüzde 18.5 seviyesine düştü.

250 BİN TL'LİK EV İÇİN NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Akbank aracılığıyla konut kredisi kullanıp ev almak isteyenler için en önemli kriterlerin başında kredi limiti geliyor. Akbank konut kredisi kullanarak ev alacak olan müşterilerinin yüzde 20 oranında peşinat ödemelerini istiyor. Geri kalan yüzde 80'lik kısım ise banka tarafından kredi olarak sağlanıyor.

Akbank'ın konut kredisi oranları ile 250 bin TL'lik bir ev almak isteyen müşteri yüzde 20 oranında peşinat ödeyecek. 250 bin TL'lik ev için peşinat oranı 50 bin TL olacak. Banka 200.000 TL konut kredisi imkanı sağlayacak.

Yüksek Limitli Konut Kredisi için

Yüksek limitle konut kredisi kullanabilmek için kredi şartlarının sağlanması gerekiyor. Müşterilerin aylık gelir durumları kredi kullanımına uygun olması gerekiyor. Bununla birlikte müşterilerin kredi notunun yüksek olması isteniyor. Ayrıca Akbank gerekli görülmesi durumun konut kredisi için kefil yada ek teminat talep edebilir.

100.000 TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

Aylık yüzde 1.41 faiz oranını yüzde 1.39 seviyesine indiren Akbank'ın kredi maliyetleri de düşmüş oldu. Bankanın yeni oranlarıyla toplam ödenecek tutar azaldı ancak yapılan indirim aylık taksit tutarlarını çok değiştirmedi.100.000 TL Akbank konut kredisi aylık yüzde 1.35 faiz ve yıllık yüzde 1.85 maliyet ile ayda 1718 TL taksitle ödenir. 120 ay sonunda yapılacak toplam ödeme ise 207 bin 737 TL olacak.
Yorumlar (0)