Arsa Kredileri Güncel Faiz Oranları! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank

Arsa kredi faiz oranları yüzde kaç? Hangi banka arsa kredisi kullanımlarında uzun vade imkanı sağlıyor? Bankaların arsa kredisi özellikleri neler? Tüm detaylarıyla haberimizde.

Arsa Kredileri Güncel Faiz Oranları! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank

Gayrimenkul yatırımları yaz aylarından itibaren daha fazla ilgi görmeye başladı. 

Özellikle altın ve döviz kurlarında yaşanan değerlenme bu alanda birikimi olan vatandaşların gayrimenkule yönelmelerini sağladı. Bu çerçevede yatırım yapmak isteyenler için ise ilk tercih arsa alımı. 

DEVLET BANKALARININ ARSA KREDİSİ

Arsa almak isteyen vatandaşlar için 3 devlet bankası da kredi imkanı sunuyor. Birikimi arsa almak için yetmeyen vatandaşlar için sağlanan bu kredi olanaklarında faiz oranları son dönemlerde yükselmiş durumda. TCMB'nin hameleleri sonrasında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın sunduğu oranlar şu şekilde;

* Ziraat Bankası Ekim 2020 güncel arsa kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.34

* Vakıfbank Ekim 2020 güncel arsa kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.34

* Halkbank Ekim 2020 güncel arsa kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.34

ARSA KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Arsa kredisi kullanmak isteyen müşterilere sağlanan kredi özellikleri bankadan bankaya değişmekte. 

Bu alanda sağlanan en önemli özellik uzun vade süreci. Devlet bankaları arsa kredisi kullanımlarında müşterilere 60 ve 120 ay vade ile kredi imkanları sunuyorlar. Bunun yanı sıra bankalar alınacak arsanın ekspertiz değerinin yüzde 50'si oranında kredi veriyorlar. 

BŞAVURU İŞLEMLERİ

Arsa kredisi alımları için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan birisine başvuruda yapacak olan müşteriler başvurularını sadece banka şubeleri üzerinden bildirecekler. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)