Asgari Ücretle Çalışan Milyonlara Ziraat Bankası'ndan Özel Ev Kredisi! Tek Şartı Var

Ev alma hayali kuran ve özel sektörde çalışan personellere, işçilere Ziraat Bankası'nın özel bir konut kredisi var. Bankanın özel bir şartla sağladığı konut kredisinde uzun vade, kolay ödeme planlamaları mevcut.

Asgari Ücretle Çalışan Milyonlara Ziraat Bankası'ndan Özel Ev Kredisi! Tek Şartı Var
Türkiye'de farklı meslek alanlarında çalışan insanların 7 milyondan fazlası asgari ücret ile çalışıyor. Bunun yanında milyonlarca çalışan da asgari ücretten biraz daha fazla ücretle çalışıyor. Asgari ücretle veya biraz daha yüksek ücretle çalışanlar için en önemli hedeflerden birisi de ev sahibi olmak.

Çalışanlar için ev sahibi olmanın en kolay yollarından birisi de konut kredisi. Çoğu banka standart konut kredileri ile müşterilerini ev sahibi yaparken Ziraat Bankası özel bir kredi sağlıyor. Bankanın özel sektörde çalışanlara sunduğu konut kredisi özellikleri ve şartları.

ÇALIŞANLARA ÖZEL KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası tarafından sağlanan konut kredisi kampanyasından faydalanmak için sağlanması gereken en önemli şart, maaş müşterisi olmak. Ziraat Bankası özel sektörde çalışan müşterilerinin aylık maaşlarını banka bünyesinden alması durumunda yada taşıması ile aşağıda yer alan özelliklerde kredi olanağı sunuyor.

Çalışanın Artısı Kredi Paketi ayrıca sadece konut kredisinden oluşmuyor. Banka maaş müşterisi olan tüm çalışanlara ayrıca ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyor. bankanın ev alacaklar için yada nakit ihtiyaçlarını karşılayacaklar için sunduğu kredi olanakları ise şu şekilde.

EV HAYALİ KURAN ÇALIŞANLARA

Ev almak isteyen çalışanlar Ziraat Bankası, Çalışanın Artısı Konut Kredisi kampanyasıyla alacakları ev için kredi çekebilirler.

Ziraat Bankası çalışanların almayı planladıkların ev için gerçekleştirilecek ekspertiz çalışmasına göre bir kredi limiti belirleyecek. Kullanılabilecek olan kredi limitinde çalışanın daha önceki süreçte kullandığı krediler sonunda oluşan kredi puanı ve uzun süre düzenli maaş alıyor olması oldukça önemli.

Örneğin 250 bin TL değerinde bir ev alacak olan bir çalışan normal şartlar altında alacağı evin değerinin yüzde 80'i oranında kredi kullanabilecek. Bu durumda 200 bin TL'ye kadar kredi kullanabilir. 50 bin TL peşinat ve 120 ay vadeli ödeme planıyla ev sahibi olunabilir.

100.000 TL İÇİN MALİYET TABLOSUZiraat Bankası'ndan 100.000 ev kredisi kullanılması durumunda çalışanların yapacakları ödemelere ilişkin maliyet tablosu yukarıda yer aldığı gibi olacak. Ziraat Bankası aylık faiz oranını yüzde 1.37 olarak uygulayacak. Kredi ödemeleri en fazla 120 ay olacak. Ayrıca çalışanlar aylık standart ödeme dışında ek ödeme planları ile kredi borçlarını ödeyebilecekler.
Yorumlar (0)