KONUT KREDİSİ

Ayın Son Haftasında 100 Bin TL Konut Kredisi En Uygun Hangi Bankada?

Ocak ayının son günlerinde ev almak için kredi kullanacak olanlara bankaların kampanyalı kampanyasız konut kredisi fırsatları devam ediyor. Maliyet oranları yüksek olsa da bu dönemde sağlanan en uygun konut kredisini araştıranlar için bankaların sundukları oranları inceledik.

Ocak ayının son günlerinde ev almak için kredi kullanacak olanlara bankaların kampanyalı kampanyasız konut kredisi fırsatları devam ediyor. Maliyet oranları yüksek olsa da bu dönemde sağlanan en uygun konut kredisini araştıranlar için bankaların sundukları oranları inceledik.

Bankaların konut kredisi olanakları, Merkez Bankası’nın politika faiz oranlarına göre şekillenmeye devam ediyor. Ocak ayı için alınan sabit faiz kararı konut kredisi paketlerinde etkisini hissettirdi. Bankaların son faiz değişikliklerinin ardından oluşan tablo ve en uygun kredi olanakları haberimizde. 

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZLERİNDE SON DURUM

Bankaların konut kredisi faiz oranları uzun bir süredir yüzde 1.30 bandının üzerinde bulunuyor. Bu dönemde sunulan en düşük faiz ise özel bankalarda bulunuyor. Özel bankalar ve kamu bankalarına dair listede ise son durum şu şekilde;

Kamu bankalarında en düşük faiz oranı sıfır konut alımlarında bulunuyor. Halkbank konut alımlarına yüzde 1.42 faizle kredi sağlıyor. Vakıfbank ise müşterilerinin sıfır konut alımlarına yüzde 1.44 faiz oranıyla aracılık ediyor. Ziraat Bankası ise müşterilerine yüzde 1.49 faiz oranıyla kredi sağlıyor. 

Özel bankalarda ise konut kredisif faiz oranları yüzde 1.36 bandından başlıyor. 

İNG Bank müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.36 faiz oranıyla kredi imkanı sunuyor. Akbank’ta bu dönemde en düşük faiz oranına sahip bankalardan biri. Akbank’ın sunduğu oran yüzde 1.39. İş Bankası’da müşterilerinin ev alımlarına ocak ayının son haftasında uygun kredi fırsatıyla aracılık ediyor. Bankanın sağladığı oran yüzde 1.40. 

150.000 BİN TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

İNG Bank tarafından sağlanan konut kredisi imkanından faydalanarak ev alacaklar olanlara bankanın sağladığı kredi özellikleri.

Ev alacaklar banka yüzde 1.36 faiz oranıyla konut kredisi kullanım imkanı sunuyor. Alınacak evin değerine göre kredi limiti belirleyen banka, yapılacak ekspertiz çalışmalarının sonunda çıkacak olan değerin yüzde 80’ine kadar kredi sağlayacak. İNG Bank standart olarak 120 ay vade olanağı sunuyor. 

Örnek Ödeme Planı Üzerinden Maliyet Tablosu

KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konut kredisi kullanımlarında bankalar başvuruları genellikle banka şubeleri üzerinden kabul etmekteler. Ancak müşteriler bankaların online işlemleri üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. Bunun dışında telefon bankacılığından da ne kadar kredi alınabileceğine ilişkin bilgi edinilebilir.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir