Bakan Berat Albayrak Açkladı "Emlak Bankası İnşaat Sektörünün Finansman İhtiyacını Karşılayacak"

İnşaat sektörünün uzun süredir umutla beklediği Emlak Bankası hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Berat Albayrak Açkladı "Emlak Bankası İnşaat Sektörünün Finansman İhtiyacını Karşılayacak"

İnşaat sektörünün uzun süredir umutla beklediği Emlak Bankası hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu...

Bankaların konut kredisi faiz oranları her geçen gün yükselmeye devam ederken vatandaşın tek umudu olarak elinde Emlak Bankası kaldı. Emlak Bankası üzerinden düşük faizli konut kredisi kullandırılacağı yönünde resmi bir açıklama yapılmadı.Ancak bütün yorumlarda Emlak Bankası'nın bu alanda hizmet vereceği iddiası sektörün önemli isimleri tarafından sıklıkla dile getirildi. Emlak Bankası Konut Sektörünün Yeni Umudu Oldu Hem düşük faizli konut kredisi verilmesi hem de müteahhitlerin ellerinde kalan sıfır dairelerin indirimli fiyatlarla satın alınarak Emlak Bankası üzerinden düşük fiyatlarla ve taksitlerle satışa yapılacak olması gibi pek çok önemli gelişme ev sahibi olmak isteyen binlerce kişinin umutlanmasına neden oluyor. Bakan Albayrak bugün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı konuşması kapsamında Emlak Bankası'na da değindi. Bakan Albayrak "Bankacılık sektörümüze yönelik yaşanan tüm süreçler önemli adımlar atmamızı ortaya koyuyor.Bankacılığın göstergelerine baktığımızda syr setörün halen güçlü olduğunu gösteriyor. Bankaların güncel yapılarını tespit etmek için mali bünye değerlendirme çalışmalarını başlatıyoruz.Bu çalışma sonucuna göre gerekli görülürse mali yapıyı güçlendirecek kapsamlı bir politika setini devreye sokacağız. Türkiye Kalkınma Bankası görev alanı genişletilerek yeniden yapılandırılacak. Emlak Bankası gayrimenkul sektörünün finansmanını yönlendirecek şekilde yapılandırılacak." dedi. Emlak Bankası Ne Zaman Hizmete Girecek?Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  tarafından da daha önce Emlak Bankası hakkında çok sayıda açıklama yapılmıştı. Bakan Kurum Emlak Bankası'nın 2018 yıl sonuna kadar açılacağı müjdesini vermişti. İnşaat Sektörünü Yakından İlgilendiren Emlak Haberlerini, Kampanyalı Konut Projelerini, TOKİ Satış Duyurularını ve TOKİ Kura Sonuçlarını, Konut Kredisi Faiz Oranları İle İlgili Güncel Bilgileri Almak İçin Aşağıda Yer Alan Uygulamalarımızı İndirebilir Ya Da Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz....Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)