Bakan Berat Albayrak Son Dakika Ziraat Bankası ve Vakıfbank Kredi Faiz İndirimi Açıklaması Yaptı!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan konut kredisi ile ihtiyaç kredisi faiz oranı indirim açıklaması sonrası Bakan Berat Albayrak bankaların kredi faiz oranları hakkında yeni açıklama yaptı ve indirim sürecinin devam edeceği müjdesi verdi! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün akşam saatlerinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan kredi faiz oranları için indirim kararı açıklamasını değerlendirdi.

Bakan Berat Albayrak Son Dakika Ziraat Bankası ve Vakıfbank Kredi Faiz İndirimi Açıklaması Yaptı!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan konut kredisi ile ihtiyaç kredisi faiz oranı indirim açıklaması sonrası Bakan Berat Albayrak bankaların kredi faiz oranları hakkında yeni açıklama yaptı ve indirim sürecinin devam edeceği müjdesi verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün akşam saatlerinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan kredi faiz oranları için indirim kararı açıklamasını değerlendirdi. Bakan Albayrak Ziraat Bankası tarafından yapılan kredi indirimi açıklamasını değerlendirerek söz konusu indirimin diğer bankalara da yansıyacağını söyledi. Bakan Berat Albayrak'tan Kredi Faiz Oranları İçin İndirim Müjdesi Geldi! Dengelenme süreci meyvelerini vermeye devam ediyor. Enflasyon düşüşü ve Merkez Bankası kararı sonrası piyasa faizleri de aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Kredi faizlerinde bugün açıklanan indirim kararlarının tüm piyasaya yansıyacağına inanıyorum.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında ihtiyaç kredisi faiz oranları maaş müşterilerine özel olarak yüzde 1.25 seviyesine çekilirken, normal başvurular için ise yüzde 1.35 olarak belirlenmişti. Yine kurumsal krediler için faiz oranı yüzde 13 ile yüzde 15.5 arasına çekilirken 500 bin lira ve üzeri konut kredisi paketlerinde de yüzde 1.19 olarak açıklandı. Faiz indirim haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar (0)